PUNKT SZCZEPIEŃ JUŻ PRZYGOTOWANY

Punkt Szczepień Powszechnych zlokalizowany w Centrum Kształcenia Ustawicznego jest już gotowy, aby od poniedziałku przystąpić do pracy. Warunkiem jego uruchomienia jest dostarczenie szczepionek, których ilość w najbliższych tygodniach ma się znacznie zwiększyć.
Jak mówiła podczas dzisiejszej konferencji prasowej Starosta Marzena Dębniak – po prawie dwutygodniowych przygotowaniach, jesteśmy gotowi. Jutro ten punkt będzie odbierał kielecki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Wyposażenie jest wspólne, od miasta, starostwa i szpitala. Za całą obsługę odpowiadać będzie szpital. Starosta M. Dębniak podkreśliła także dobrą współpracę przy tworzeniu punktu, trzech podmiotów: Powiatu Ostrowieckiego, Urzędu Miasta oraz Szpitala.
O dobrej decyzji włączenia do procesu szczepień samorządów, mówił również obecny na konferencji Prezydent Jarosław Górczyński. Jednocześnie podkreślił, że powodzenie całego przedsięwzięcia jest uzależnione od dostarczenia szczepionek.
Z kolei dyrektor ds. medycznych dr Adam Karolik zaznaczył, że przepustowość punktu, jeżeli dojadą szczepionki wyniesie 500 szczepień na dobę. Jednocześnie dodał, że nadal utrzymany będzie punkt szczepień w szpitalu, co pozwoli zaszczepić kolejnych 500 osób. Tak więc obydwa punkty są w stanie, przy jednej zmianie, szczepić około 4 tysięcy osób tygodniowo.
W przestronnej sali gimnastycznej CKU usytuowano cztery niezależne stanowiska do szczepień, a także miejsca dla pacjentów oczekujących przed i po szczepieniu oraz dla personelu medycznego. Wyznaczone także zostało osobne stanowisko do rejestracji oraz miejsce dla dyżurującego w punkcie lekarza. Stanowiska wyposażono w sprzęt komputerowy umożliwiający weryfikację zgłaszających się pacjentów. Osobne wejście i wyjście na zewnątrz zapewni bezkolizyjność poruszania się osób korzystających z punktu.
Obecna na konferencji pielęgniarka koordynująca punkty szczepień, Teresa Kutwin potwierdziła, że punkt został stworzony zgodnie ze wszelkimi procedurami i wytycznymi dla tego typu miejsc i jest on w pełni wyposażony, aby pacjenci czuli się bezpiecznie.
W celu umożliwienia pacjentom rejestracji utworzone zostaną specjalne, czynne od poniedziałku  26 kwietnia numery telefonów.