Przyszłość zależy od nas. Ruszył projekt „Weź się za siebie”

Młodzież z ostrowieckich liceów uczestniczyła w pierwszym z cyklu spotkań w ramach projektu „Weź się za siebie”. Patronat Honorowy nad projektem, którego celem jest pomoc młodzieży w wyborze kierunku dalszego kształcenia, objął Zbigniew Duda, Starosta Ostrowiecki.
Projekt „Weź się za siebie”, który realizują uczniowie trzech ostrowieckich liceów – Filip Sobczyk, Norbert Góra, Jakub Pobiega, Miłosz Olszański i Patryk Piwnik, jest częścią ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z teorii”. Ma ona za zadanie rozwój praktycznych umiejętności uczestników z zakresu zarządzania projektami oraz inspiracja do aktywności społecznej.
– Kończąc szkołę średnią, wielu naszych rówieśników zadaje sobie pytanie – co dalej? Jaki kierunek wybrać? To jest decyzja, która wpływa na naszą przyszłość – mówią zgodnie autorzy projektu. – Mamy nadzieję, że nasze działania pomogą młodzieży w świadomym wyborze.
Pierwsze z czterech organizowanych przez uczniów spotkań odbyło się 25 lutego w ostrowieckim kinie „Etiuda”. O trudnych, ale świadomych wyborach, co do dalszej drogi kształcenia mówili Lidia Żak oraz Paweł Gotowiecki z Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim. W imieniu starosty w dyskusji uczestniczył Antoni Maciejko, zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki. Następne spotkania poświęcone będą tematyce wyboru konkretnej specjalizacji zawodowej, prowadzenia własnej działalności gospodarczej i motywacji.
Nasi zdolni uczniowie, po ukończeniu projektu, otrzymają certyfikaty z zarządzania o międzynarodowej rozpoznawalności.
Następne spotkanie odbędzie się we wtorek, 1 marca o godz. 11.00, także w sali kina Etiuda w Ostrowcu Świętokrzyskim.

DSC_0073  DSC_0067 DSC_0065 DSC_0068