Profilaktyka dla mieszkańców

Autorski program profilaktyki prozdrowotnej Starosty Marzeny Dębniak pod nazwą Akademia Pełna Zdrowia cieszy się ogromnym zainteresowanie wśród mieszkańców całego Powiatu Ostrowieckiego. W jego ramach organizowane są koncerty relaksacyjne, spotkania edukacyjne czy bezpłatne badania.

W ostatnim czasie odbyły się kolejne wydarzenia w ramach Akademii. W gminach Bałtów i Kunów zorganizowaliśmy koncerty relaksacyjne. Ponadto dla mieszkańców całego naszego powiatu przygotowaliśmy badania endokrynologiczne i konferencję prozdrowotnąwyjaśniła Marzena Dębniak

Muzyczna droga do zdrowia

Koncerty relaksacyjne organizowane dla mieszkańców gmin powiatu stały się już tradycją. Muzyk Marcin Walas wraz z zespołem odwiedza mieszkańców i przeprowadza muzyczne sesje, które mają dać wytchnienie od codzienności i nauczyć metod relaksacji, które można wykorzystywać samemu. Korzystający z tej formy relaksu są zgodni, że po takim seansie czują się zdecydowanie lepiej, a co najważniejsze zdobywają umiejętności, które później mogą wykorzystać, aby pokonać stres.

– Cieszę się, że nasze koncerty przyciągają tak liczne rzesze mieszkańców. To pokazuje, że ludzie w tym zabieganym świecie poszukują metod odpoczynku, relaksu i walki ze stresem. Jestem bardzo zadowolony, że kontynuujemy współpracę ze Starostwem, a w najbliższym czasie przygotujemy kolejne muzyczne niespodzianki- powiedziała Marcin Walas.

Do tej pory z możliwości wysłuchania koncertów relaksacyjnych skorzystało kilkuset mieszkańców Powiatu Ostrowieckiego.

Endokrynologiczna profilaktyka

W ramach bezpłatnych badań profilaktycznych przygotowano dla mieszkańców pakiet badań endokrynologicznych. To bardzo ważne, że postawiono na diagnostykę tarczycy, gdyż jak szacują eksperci ok. 20% Polaków ma problem właśnie z tym narządem wewnętrznym. Najczęściej chorują kobiety i to one w większości skorzystały z możliwości bezpłatnych badań. W sumie wykonano ich kilkadziesiąt, a ogromne zainteresowanie spowodowało, że w przyszłości tego typu akcje będą powiększane.

Edukacja dietetyczna

Podstawą zdrowego funkcjonowania w dzisiejszym świecie jest odpowiednio dobrana dieta i nawyki oparte o nową piramidę żywieniową. Stad w ramach Akademii Pełnej Zdrowia zorganizowano spotkanie edukacyjne ze specjalistami z tych dziedzin. Cieszyło się ono ogromnym zainteresowaniem, czego efektem była wypełniona po brzegi sala wykładowa.

Odpowiadamy na sugestie mieszkańców odnośnie spotkań edukacyjnych. Wiemy, że jest zainteresowanie tematyką dietetyki, zdrowego odżywiania czy zagrożeń płynących z nieodpowiedniego stosowania suplementów diety, dlatego właśnie przygotowaliśmy takie spotkanie ze znanymi i cenionymi specjalistami. Nadal jesteśmy otwarci na sugestie i gwarantuję, że kolejne takie wydarzenia będą przez nas organizowanepowiedziała Starosta Marzena Dębniak.