Pozyskujemy pieniądze na drogi

Promesę w wysokości 426 680 złotych z rąk wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek odebrali starosta Zbigniew Duda i wicestarosta Eligiusz Mich. Na dofinansowanie z programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 Powiat złożył dwa wnioski.

Jak zapowiedział starosta Zbigniew Duda, Powiat Ostrowiecki będzie się starał o pozyskanie jak największych środków zewnętrznych na remonty dróg, by zmniejszyć obciążenie dla budżetu Powiatu.

– Powiat Ostrowiecki otrzymał fundusze w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Wyremontowana zostanie droga powiatowa relacji Miłkowska Karczma – Dębowa Wola w miejscowości Kurzacze o łącznej długości 1485 metrów informuje wicestarosta Eligiusz Mich.

Koszt inwestycji to nieco ponad pół miliona złotych, z czego 80 proc. dofinansuje Ministerstwo.

Polna i Kaznodziejska następne do remontu

15 września Powiat Ostrowiecki złożył w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim dwa wnioski o dofinansowanie dwóch dróg powiatowych – ulicy Polnej w Ostrowcu Św. i Kaznodziejskiej w Kunowie z programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

–  Dofinansowanie z budżetu Państwa z tego programu wynosi 50% wartości inwestycji. Zgłosiliśmy do niego przebudowę drugiego odcinka ulicy Polnej od ul. Radwana do ulicy Iłżeckiej o długości 440 metrów za kwotę niemal 2,5 milion złotych. Najważniejszą kwestią jest budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Polnej z ulicą Siennieńską, która znacznie usprawni ruch na tym skrzyżowaniu. Obecnie włączanie się do ruchu jest w tym miejscu bardzo utrudnione, zwłaszcza w godzinach szczytu – mówi starosta Zbigniew Duda.

– Przebudowie podlegać będzie nawierzchnia ulicy wraz z przylegającymi krawężnikami, tak aby komfort korzystania z tej drogi były odczuwalne. Bezpieczeństwo uczestników ruchu poprawią obustronne szerokie chodniki, ścieżka rowerowa od strony osiedla Słonecznego oraz dwie zatoki autobusowe – dodaje Jerzy Wrona, naczelnik Wydziału Dróg ostrowieckiego starostwa.

Powiat stara się także o środki na przebudowę niemal kilometrowego odcinka ulicy Kaznodziejskiej w Kunowie wraz z odwodnieniem, oświetleniem oraz przebudową kolizji, co ma kosztować nieco ponad dwa miliony złotych.

Jest coraz lepiej

– Staramy się systematycznie poprawiać powiatową infrastrukturę drogową. Wykonujemy coraz więcej inwestycji. Nasze drogi nie tylko pięknie wyglądają, ale co najważniejsze są bezpieczniejsze. Przy przeprowadzania remontów i modernizacji zawsze myślimy o komforcie wszystkich użytkowników dróg – zarówno kierowców, jak i pieszych. Nie zapominamy oczywiście o rowerzystach, budując ścieżki rowerowe – podsumowuje starosta Zbigniew Duda.

dsc_5301dsc_5158