Powtórka sprzed roku

Ostrowiecka drużyna złożona z uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego uległa tylko zespołowi z Baryczy w Wojewódzkich Mistrzostwach w Piłce Nożnej.

Już po raz szósty odbyły Wojewódzkie Mistrzostwa w Piłce Nożnej sześcioosobowej dla uczniów szkół specjalnych. Mecze rozegrano na boisku „Orlik” na osiedlu Ogrody w Ostrowcu Świętokrzyskim. Organizatorem imprezy, nad którą patronat honorowy objął Zbigniew Duda, starosta ostrowiecki był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ostrowcu Św. wraz ze Świętokrzyskim Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej „Sprawni Razem”. W zawodach wzięło udział sześć drużyn ze szkół specjalnych z terenu województwa: z Baryczy, Cudzynowic, Skarżyska-Kamiennej, dwie z Kielc i oczywiście z Ostrowca.

20160921_123729    20160921_130659
Dawali z siebie wszystko – niepokonana Barycz
Rywalizacja drużyn była niezwykle zacięta. Do finału przeszli Barycz i Ostrowiec Świętokrzyski. Niestety powtórzył się zeszłoroczny scenariusz i drużyna z Baryczy pokonała nasz zespół.
Puchar w imieniu ostrowieckiego starosty Zbigniewa Dudy wręczył zwycięzcy turnieju – drużynie z Baryczy – Wojciech Lesiak, naczelnik wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki w Starostwie Powiatowym.
Drugie zaszczytne miejsce przypadło drużynie gospodarzy w składzie: Przemysław Chartwig, Aleksander Siemieniuch, Sebastian Szczekocki, Patryk Zamiela, Jakub Zalewski, Daniel Zalewski, Dominik Kaczorowski- kapitan oraz Damian Dylik. Najlepszym, najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju został Jakub Zalewski. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Cudzynowic.
Nad prawidłowym przebiegiem spotkań czuwał sędzia piłkarski Daniel Krajewski.