Powiatowe Święto Plonów

Kunów był w tym roku gospodarzem dożynek powiatowych. Uroczystości rozpoczęła msza w kościele parafialnym w Kunowie. Następnie barwny orszak przeszedł na stadion. Tam uroczystość otworzyli wspólnie starosta Powiatu Ostrowieckiego Zbigniew Duda oraz burmistrz Kunowa Lech Łodej, którzy od starostów dożynek Katarzyny Gierczak z Małego Jodła oraz Kamila Powrózka z Biechowa, otrzymali bochen chleba.

Życzenia rolnikom złożyli między innymi senator Jarosław Rusiecki, list od premiera Morawickiego przeczytała skarbnik Powiatu- Magdalena Zieleń

Podczas święta plonów odznaki „Zasłużony dla rolnictwa” odebrali: Paweł Kulczak z Antoniowa, Arkadiusz Chudzik z Szewny, Mariusz Boleń ze Stoków Starych, Dorota Pietrzkiewicz z Ćmielowa (kierownik Placówki Terenowej KRUS w Ostrowcu Św.), Czesław Rokita z Rudy Kościelnej, Wiesław Chamera z Małego Jodła, Andrzej Kasprzycki z Bukowia, Jacek Pazderski z Bukowia, Witold Żółkoś z Udzicowa, Renata Ślusarz-Magiera z Janowic, Krzysztof Stańczak z Boleszyna, Urszula Kijanka z Iwanisk (kierownik Biura Powiatowego ARiMR), Jerzy Werenowski z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Wręczono również nagrody w konkursie „Piękna i bezpieczna zagroda- Przyjazna środowisku”. W tym roku dostali je: Agnieszka i Grzegorz Kita z Czajęcic, Andrzej Cioch z Nietuliska Dużego oraz Marzena i Ryszard Nowakowie z Janika.

Na scenie zaprezentowały się zespoły „Kunowianie”, „Biesiada”, „Chocimowianki”, „Nietuliszczanie”, „Bukowianie”, „Stocaneczka”, KGW Skoszynianki, KGW Szwarszowice, które ośpiewały misternie wykonane wieńce dożynkowe.