Powiat wspiera ostrowiecki sport

Powiat ostrowiecki jest kuźnią sportowych talentów. Stawianie na sport daje szansę na promocję zarówno dyscyplin sportowych, jak i powiatu. W budżecie powiatu na promocję poprzez sport zabezpieczono w tym roku 207 tysięcy złotych.

W wyniku przeprowadzonych procedur przetargowych związanych z udzieleniem zamówienia wyłoniono drużyny, które będą promować nasz powiat poprzez sport w 2016 roku. Działania te będą się odbywać poprzez trzy dyscypliny sportowe – piłkę nożną, piłkę siatkową oraz piłkę ręczną.

W wyniku przetargu nieograniczonego, wybrano najkorzystniejsze oferty na promocję powiatu poprzez sport: piłka nożna mężczyzn – 90 tysięcy złotych, piłka siatkowa kobiet – 50 tysięcy złotych.

Do realizacji przedmiotu umowy w zakresie promocji powiatu poprzez piłkę nożną wybrano Klub Piłkarski KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. W części dotyczącej piłki siatkowej zaś wybrano ofertę klubu KSZO OSTROWIEC S.A.

Jedynie w przypadku piłki ręcznej mężczyzn nie wyłoniono wykonawcy w pierwszym przetargu, gdyż złożona oferta przewyższała kwotę przeznaczoną przez powiat na ten cel. Konieczne było przeprowadzenie kolejnego przetargu nieograniczonego w tym zakresie, który wyłonił sekcję piłki ręcznej mężczyzn z Klubu Sportowego „KSZO”. Na promocję powiatu ostrowieccy szczypiorniści otrzymali kwotę 30 tysięcy złotych.