Powiat stawia na sport

Aktualności - Powiat stawia na sport

Powiat ostrowiecki jest kuźnią sportowych talentów. Stawianie na sport daje szansę na promocję dyscyplin i powiatu. Po przekazaniu środków finansowych drużynie siatkarek i piłkarzy ręcznych, przyszła kolej na wsparcie piłki nożnej.

– Chcemy kontynuować promocję naszego powiatu poprzez wspieranie sportu młodzieżowego w powiecie ostrowieckim – powiedział  Zbigniew Duda, Starosta Ostrowiecki. – Uważamy, że warto inwestować w sport, wspierać sportowców, szczególnie tych początkujących. W naszym powiecie z sukcesami działa Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego, uczniowskie kluby sportowe, rozwija się sport amatorski i wyczynowy. Obecność naszych zawodników i klubów na arenach ogólnopolskich i międzynarodowych daje szansę na doskonałą promocję – dodał starosta.

Działania promocyjne odbywać się będą poprzez zespół biorący udział w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów w dyscyplinie piłka nożna w sezonie 2015/2016.

W wyniku przetargu wyłoniona została drużyna KSZO 1929 Ostrowiec. Promocja Powiatu odbywać się będzie poprzez sekcję juniorską KSZO.

Środki na promocję poprzez piłkę nożną zostały zabezpieczone w Budżecie Powiatu na 2015 rok i wynoszą 20 tysięcy złotych.