Powiat docenia ostrowieckich przedsiębiorców

Tegoroczny Dzień Rzemiosła Powiatu Ostrowieckiego był okazją do nagrodzenia firm, które mają istotny wpływ na rozwój gospodarczy powiatu. Jedną ze statuetek ufundowało ostrowieckie starostwo.

Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Ostrowcu Świętokrzyskim wraz ze Stowarzyszeniem „Samorządność i Przedsiębiorczość” zorganizowali 27 czerwca tradycyjne spotkanie jubileuszowe, w tym roku związane z 250. rocznicą powstania ostrowieckiego Cechu.

Po raz pierwszy podczas uroczystości przyznano statuetki ARS OSTROWIECKI 2015. Ich powstaniu przyświecała idea promowania i wyróżnienia firm, placówek i organizacji z terenu Powiatu Ostrowieckiego, które dzięki swojej działalności w istotny sposób wspierają rozwój gospodarczy i społeczny regionu.

W uznaniu za wkład w rozwój powiatu
Jednym z fundatorów tej nagrody był Zarząd Powiatu. Z rąk starosty Zbigniewa Dudy wyróżnienie odebrali Marcin i Adolf Jabłońscy, którzy wspólnie prowadzą rodzinną firmę „Drogowiec”. Firma ta realizuje zamówienia instytucji publicznych, inwestorów prywatnych i osób fizycznych w zakresie robót drogowych, brukarskich i ziemnych. Najważniejsze, zrealizowane przez nią inwestycje, to przebudowa drogi wojewódzkiej nr 747, budowa ścieżki rowerowej przy ulicy Iłżeckiej czy naprawa skarpy przy ulicy Polnej. Firmę „Drogowiec” nagrodzono za istotny wkład w prace na rzecz rozwoju Powiatu Ostrowieckiego.

– Jestem niezwykle dumny z tej nagrody. Jest ona szczególnie ważna, ponieważ to pierwsza nagroda od władz samorządowych dla przedstawiciela Cechu – powiedział Marcin Jabłoński.

Istotni partnerzy
Uroczystość była dla starosty Zbigniewa Dudy okazją do podkreślenia, jak ważna dla Zarządu jest współpraca z całym środowiskiem lokalnych przedsiębiorców. Dla powiatu są oni istotnymi partnerami nie tylko w kwestii wyznaczania wspólnych kierunków rozwoju, ale także wspierania i promowania ostrowieckiego sportu oraz szkolnictwa zawodowego.

– Doskonałe kontakty z przedsiębiorcami i nasze ogromne zaufanie do Waszego środowiska, ma bardzo istotny wpływ na rozwój całej społeczności samorządowej Powiatu Ostrowieckiego. Wiemy, że w sprawach ważnych dla naszej społeczności, zawsze możemy na Was liczyć – powiedział starosta.

Lider szkół technicznych
Statuetką uhonorowany został także, podlegający pod ostrowieckie starostwo, Zespół Szkół nr 3. Popularny THM został wyróżniony jako jedna z najlepszych placówek technicznych w regionie, posiadająca w swoich szeregach wielu wybitnych absolwentów, laureatów olimpiad i konkursów. Dyrektor szkoły, Czesław Golis, odbierając nagrodę podkreślił, że sukces szkoły nie byłby możliwy, gdyby nie ogromne wsparcie ze strony powiatu.

Uroczystość uświetnił taneczny występ Klaudii Sadło, uczennicy ZS nr 3, która kilka dni wcześniej za swoje artystyczne osiągnięcia odebrała stypendium Starosty Ostrowieckiego.