Powiat docenia ostrowieckich sportowców

Warsztaty Terapii Zajęciowej przy ulicy Żabiej oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim w swoich szeregach mają wielu uzdolnionych młodych ludzi. Ich sukcesy sportowe docenił starosta Zbigniew Duda.

Uczennice Gimnazjum i Liceum Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, zawodniczki SMS KSZO Ostrowiec startują w lidze wojewódzkiej organizowanej przez Świętokrzyski Związek Piłki Siatkowej w trzech kategoriach wiekowych: młodziczki, kadetki i juniorki.

We wszystkich tych kategoriach dziewczęta zdobyły I miejsca. Dalszym etapem jest udział w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski.

– Zdajemy sobie sprawę, że taki wyjazd to spory wydatek, dlatego zamierzamy wspomóc finansowo nasze zdolne uczennice. Przekażemy po 3 tysiące złotych na każdą z drużyn – poinformował Starosta Ostrowiecki, Zbigniew Duda podczas konferencji prasowej.

DSC_0016  DSC_0025

WTZ kuźnią talentów

Sukcesami swoich podopiecznych mogą pochwalić się także Warsztaty Terapii Zajęciowej. Bracia Paweł i Marcin Dunal przywieźli z zawodów w Austrii po dwa medale w łyżwiarstwie szybkim, zaś czwórka podopiecznych: Katarzyna Wójcicka, Wioletta Pych, Norbert Walesic oraz Jacek Koza będą reprezentować nasz kraj podczas II Międzynarodowego Turnieju Olimpiad Specjalnych Bocce Krajów Nadbałtyckich, który odbędzie się na Łotwie w dniach 1-3 kwietnia 2016 roku.

– Podkreślam, że jest to tym większy sukces, gdyż będą oni jedynymi reprezentantami Polski podczas tych zawodów – dodał starosta.

Zawodnicy WTZ podczas konferencji wystąpili w ufundowanych przez Powiat strojach sportowych z herbem Powiatu Ostrowieckiego, dzięki czemu będą mogli wspaniale promować nasz region podczas swoich kolejnych sportowych wystąpień zarówno w Polsce, jaki i za granicą.

DSC_0015  DSC_0026

 

DSC_0032  DSC_0036