„Poetyckie Przebiśniegi” po raz trzeci w „Bronku”

„Poetyckie Przebiśniegi” po raz trzeci w „Bronku”

10 czerwca w Liceum Ogólnokształcącym nr III im. Wł. Broniewskiego rozstrzygnięto adresowany do gimnazjalistów III Powiatowy Konkurs Literacki „Poetyckie Przebiśniegi”. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, a jego organizatorem był Szkolny Klub Literacki „Ad Rem”.

Uroczystość odbyła się w sali teatralnej w budynku szkoły. Młodzież z klasy pierwszej – Klaudia Wiśniewska, Klaudia Tokarska, Monika Mazur, Karolina Żaczkiewicz, Paweł Kowalski, Maria Wieczorek, Dominika Dębicka, Kinga Łukaszewska i Weronika Gołofit, zaprezentowała teksty poetyckie uczestników konkursu. Recytacje przeplatały się z muzyką poważną i dynamicznym współczesnym tańcem.

Założycielka i opiekunka Szkolnego Klubu Literackiego „Ad Rem”, Krystyna Kozieł krótko przedstawiła  historię klubu oraz specyfikę konkursu „Poetyckie Przebiśniegi”.

Na konkurs nadesłano prace dziesięciorga autorów. I miejsce przyznano Dominikowi Kapuście, uczniowi Katolickiego Gimnazjum w Ostrowcu Świętokrzyskim, II miejsce zajęła Marta Kaczmarczyk z Publicznego Gimnazjum nr 1, zaś miejsce III przypadło Patrycji Żurek, uczennicy klasy II ostrowieckiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego.

Wymienieni autorzy przedstawili po trzy wymagane regulaminem teksty, które w całości lub w dużym stopniu wyróżniały się  głębią i świeżością spostrzeżeń oraz wysoką sprawnością warsztatową.

Jury zadecydowało także o przyznaniu wyróżnień. Otrzymali je: Jakub Mazur za wiersz Wspomnienia, Dominika Cielebąk, za wiersz Pamięć, Bartosz Sałapski za wiersz W proszku, Karolina Wicha za wiersz Przerwa, a także Daniel Gołyski za wiersz Prawda. Do rąk nagrodzonych trafiły m. in. albumy ofiarowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Opiekunowie i wszyscy uczestnicy poetyckich zmagań otrzymali podziękowania i upominki w postaci książki Lotem Ikara – trzeciego almanachu literackiego młodzieży z LO nr III, powstałego z inicjatywy Szkolnego Klubu Literackiego „Ad Rem”.

Gratulacje młodym poetom i ich opiekunom złożyli obecni na konkursie Wojciech Lesiak, Naczelnik Wydziału Edukacji oraz jego zastępca Antoni Maciejko, który pełnił także rolę jurora.