Podziękowania za wsparcie

W ramach podziękowań za przyznanie dotacji na funkcjonowanie Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego do ostrowieckiego starostwa przybyła delegacja uczniów szkoły wraz z dyrektor Kingą Wnuk.

– Chcieliśmy podziękować za otwartą postawę dla placówek niepublicznych, deklarowane wsparcie i umożliwienie prawidłowego funkcjonowania w pierwszym okresie działalności placówki – powiedziała Kinga Wnuk, dyrektor Niepublicznego Liceum im. St. Konarskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Rozpatrując wniosek o przyznania dotacji na funkcjonowanie niepublicznej placówki, członkowie zarządu ze starostą na czele byli jednomyślni. Na ten cel w okresie od września do grudnia 2016 roku przeznaczyli 21,5 tysiąca złotych.

– My nie dzielimy oświaty na publiczną i niepubliczną. Oświata służy naszym młodym mieszkańcom i my jako Zarząd wspieramy każdy rodzaj inicjatyw, projektów – mówi Zbigniew Duda, starosta ostrowiecki. – Od wychowania i wykształcenia zależą losy miasta, powiatu, dlatego, jeśli tylko możemy – pomagamy. Chcielibyśmy, aby wykształcenie było na jak najwyższym poziomie. By w przyszłości ci młodzi ludzie mogli zarządzać Ostrowcem, powiatem, w sposób jak najbardziej profesjonalny.

Czteroosobowa delegacja uczniów w składzie: Weronika Czekaj, Magdalena Domańczyk, Jakub Kot oraz Tymoteusz Kuba miała okazję zapoznać się z pracą starostwa, porozmawiać o oświacie, edukacji. Dla młodzieży spotkanie z włodarzem powiatu było bardzo ciekawą lekcją samorządności.

– Jesteśmy zadowoleni. Cieszymy się że mogliśmy porozmawiać osobiście ze starostą. Nigdy wcześniej nie mieliśmy takiej okazji. Poświęcił nam dużo czasu. Doceniamy taką szansę – mówią zgodnie.

ą.dsc_5717dsc_5724 dsc_5726dsc_5732 dsc_5747dsc_5742 dsc_5745 dsc_5738