Podziękowania od prezydenta Dudy dla „Chreptowicza”

LO Nr II im. J. Chreptowicza otrzymało z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy, „podziękowanie za przygotowanie i realizację własnej odsłony Narodowego Czytania”. 

Para Prezydencka doceniła wyjątkową inwencję w organizacji szkolnych obchodów Narodowego Czytania.

Pomysłodawczyni szkolnego programu ogólnopolskiego projektu, polonistka Marta Kalita, organizując tę akcję we współpracy z nauczycielami polonistami, Barbarą Podsiadło i Dariuszem Synowcem, przygotowała ciekawą oprawę tematyczną – bogaty i różnorodny program sprawił, że uczniowie uczestniczyli nie tylko w czytelniczym spotkaniu z „Lalką” Bolesława Prusa, ale i w spotkaniu z szeroko pojętą polską kulturą związaną z tym arcydziełem narodowej klasyki.

– Inicjatywa bardzo spodobała się uczniom i chętnie w niej uczestniczyli – dodaje Marta Kalita. – Co roku będziemy poszerzać program o nowe atrakcje kulturalne związane z tym narodowym wydarzeniem.

Uroczystość Narodowego Czytania 2015 w LO Nr II została objęta honorowym patronatem Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki, Wojciecha Lesiaka, który wraz z dyrektorem szkoły Sławomirem Miszczukiem i wicedyrektorem Piotrem Pobiegą, zainaugurował wspólne czytanie „Lalki” B. Prusa.