Podziękowania dla Starosty za wsparcie

Podziękowania dla Starosty za wsparcie

Adrian Pikus i Emilian Ścibisz, twórcy „Asystenta ratownika”, znów najlepsi. Ich nowatorski pomysł został uhonorowany na targach w Brukseli i Seulu. Wsparcia finansowego na wyjazd udzielił młodym naukowcom Powiat Ostrowiecki.

W imieniu absolwentów oraz całej społeczności Zespołu Szkół numer 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim podziękowania na ręce Zbigniewa Dudy, Starosty Ostrowieckiego złożył dyrektor szkoły, Czesław Golis.

– Jesteśmy bardzo wdzięczni, że Zarząd Powiatu Ostrowieckiego przychylił się do naszej prośby i przekazał środki finansowe na wyjazd Adriana Pikusa i Emiliana Ścibisza do Brukseli i Seulu. Chłopcy zdobyli tam złoty i srebrny medal – powiedział dyrektor Golis.

Młodzi naukowcy zaprezentowali swój wynalazek – opaskę i aplikację, które w szybki i niezależny od warunków telekomunikacyjnych sposób pozwalają ratownikom odczytać ważne informacje o pacjencie – na Międzynarodowych Targach Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technik Brussels Innova, a także na Międzynarodowych Targach Wynalazczości SIIF.

– Jesteśmy dumni, że szkoły ponadgimnazjalne w powiecie ostrowieckim kształcą tak wybitnych młodych ludzi. Świadczy to o bardzo wysokim poziomie nauczania w naszych placówkach – powiedział starosta Zbigniew Duda. – Chociaż Adrian i Emilian nie są już uczniami Zespołu Szkół nr 3, uważamy, że należy dalej wspierać ich działania. Jest to doskonała forma promocji powiatu ostrowieckiego na całym świecie. Poza tym, ich sukcesy napawają nas dumą.