Podsumowanie roku sportowego w ostrowieckim SMS-ie

Towarzyski mecz siatkarek ostrowieckiego SMS-u z drużyną Iowa University był okazją do uroczystego podsumowania roku sportowego 2015/2016 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego. Tylko w tym roku uczniowie z Ostrowca zdobyli kilkanaście medali na ogólnopolskich imprezach, przede wszystkim na zawodach lekkoatletycznych i pływackich.

 
Z roku na rok uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego z Ostrowca św. coraz mocniej zaznaczają swoją obecność na sportowej mapie Polski i Europy. Niewątpliwie do największych sukcesów należą tytuły Mistrzów Polski w lekkiej atletyce junior ów Agnieszki Filipowskiej i Mateusza Borkowskiego, który ponadto ustanowił trzy nowe rekordy kraju – na 600, 1000 i 1500 m, a także zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Europy w biegu na 800 m. do tego należy dodać sukcesy multimedalistek w pływaniu – Julii Szafrańskiej i Oliwii Wołek. Julia na Zimowych Mistrzostwach Polski w pływaniu 16-latków została Mistrzynią Polski na dystansie 800 metrów stylem dowolnym, zdobyła także dwa brązowe medale: na dystansie na 200 i 400 metrów stylem dowolnym. Natomiast Oliwia Wołek rewelacyjnie zaprezentowała się podczas Zimowych Mistrzostw Polski w pływaniu 15-latków, gdzie zdobyła srebrny medal na dystansie 400 m stylem zmiennym i brązowy na 200 m zmiennym.
Coraz lepiej radzą sobie ostrowieckie siatkarki. Drużyna licealistek awansowała do Finału Ogólnopolskiej Licealiady, która odbędzie się w dn. 3-5 czerwca 2016 w Wieliczce. Wizyta w Ostrowcu drużyny z Iova University była okazją do rozegrania meczu towarzyskiego, który jednocześnie był ostatnim sprawdzianem formy przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Szkół Ponadgimnazjalnych. Nasze dziewczęta musiały uznać wyższość Amerykanek, jednak pokazały ducha walki w tej sportowej rywalizacji. Ich zmaganiom przyglądał się naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego Wojciech Lesiak, który po spotkaniu gratulował dziewczętom. Dyrekcja szkoły natomiast przygotowała dla zawodniczek, gości oraz pozostałych wyróżnionych podczas sportowego święta szkoły słodkie upominki.
Na podkreślenie zasługują także sukcesy siatkarskie gimnazjalistek, które również awansowały do finału Ogólnopolskiej Gimnazjady, który odbędzie się w dn. 16-22.06 2016 w Kołobrzegu, a w półfinałach Mistrzostw Polski młodziczek zajęły wysokie, czwarte miejsce.
Warto również wspomnieć o osiągnięciach waterpolistów. Uczniowie naszej szkoły awansowali wraz z drużyną KSZO Ostrowiec do finału Mistrzostw Polski w trzech kategoriach wiekowych: młodzik, junior młodszy i junior. Aleksander Ozga, jako reprezentant Polski, zajął III miejsce na Międzynarodowym turnieju Juniorów EU Nations w Wiedniu.
Nie można tez zapomnieć o sukcesach piłkarzy, którzy uczestniczyli w tym roku w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów Starszych, która jest najwyższą klasą rozgrywek juniorskich w kraju. Coraz lepiej też radzi sobie męska siatkówka oraz najmłodsza dyscyplina, jaka jest piłka ręczna.

DSCN0778       DSCN0821
W rozgrywkach szczebla powiatowego czy wojewódzkiego uczniowie ostrowieckiego SMS-u nie mają sobie równych i zdobywają medale niemalże we wszystkich dyscyplinach sportowych, co potwierdza przyznawany już od kilku lat tytuł „Najbardziej usportowionej szkoły województwa świętokrzyskiego”.

DSCN0820    DSCN0780