Podopieczne trener Iwony Błaszkiewicz w półfinale Mistrzostw Polski!

Awansem do półfinału Mistrzostw Polski Młodziczek w piłce siatkowej zakończył się udział naszych siatkarek w turnieju, który rozegrano w miniony weekend w Warszawie. Jeszcze nigdy żadna z naszych drużyn nie doszła tak daleko w rozgrywkach ligowych.

Młode siatkarki SMS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, mistrzynie województwa świętokrzyskiego, są jedynym zespołem, który w bieżącym sezonie będzie reprezentować świętokrzyską siatkówkę na poziomie półfinałów mistrzostw kraju. Wcześniej o awans walczyły kadetki i juniorki oraz juniorzy, jednak dla nich rozgrywki ligowe zakończyły się na poziomie ćwierćfinałów.

Podopieczne trenerki Iwony Błaszkiewicz z rozgrywek grupowych wyszły z kompletem punktów. W pierwszym meczu pokonały Dębinę Nieporęt 2:1 (25:21, 24:26, 15:8), a następnie wygrały z Remisem Świdnik 2:0 (25:18, 25:22). Sobotnie zwycięstwo nad Zrywem Volly Iława zapewniło dziewczynom awans. Pierwszy mecz finałowy zakończył się wynikiem 2:0 (25:12, 25:17). W niedzielę ostrowczanki zagrały ostatnie spotkanie z gospodyniami o pierwsze miejsce w turnieju. Rozpoczęły bardzo dobrze i wygrały pierwszego seta. Niestety w kolejnych lepsze okazały się siatkarki ze stolicy. Turniej zakończył się zwycięstwem MOS Woli Warszawa 1:2 (25:23, 15:25, 3:15). Nasze dziewczyny ostatecznie zajęły II miejsce w turnieju, ale to wystarczyło, by awansować do półfinału.

Młodziczki zagrały w składzie: Jeżewska Wiktoria, Klepacz Iga, Kostucha Katarzyna, Król Lena, Majewska Marta, Mazur Maja, Nowak Natalia, Pietruszka Sylwia, Piotrowska Julia, Rdzanek Wiktoria, Stachura Zuzanna, Kolasa Julia, Sobusiak Maja.

Wyjazd młodziczek na turniej wsparł finansowo Powiat Ostrowiecki, przekazując na ten cel 3 tysiące złotych.

2016.04.08-10. ĆWIERĆFINAŁY MISTRZOSTW POLSKI  W SIATKÓWCE - MŁODZICZKI   2016.04.08-10. ĆWIERĆFINAŁY MISTRZOSTW POLSKI  W SIATKÓWCE - MŁODZICZKI (2)