POBIEGLI NA KRZEMIONKACH

Ponad 200 uczestników stanęło dzisiaj na starcie IV Ostrowieckiego Półmaratonu Leśnego, pod patronatem starosty ostrowieckiego Marzeny Dębniak,  który w tym roku przebiegał po terenach Rezerwatu  Krzemionki, a organizatorem którego było  Stowarzyszenie Biegaczy „OstroBiec”.

W ramach tego wydarzenia, przy pięknej pogodzie odbył się cykl biegów wśród których głównym był półmaraton, ale także bieg na 7 km i marsz Nordic Walking. Uczestnicy, którzy odwiedzili Krzemionki i wzięli udział w imprezie przyjechali m.in.  z Warszawy, Radomia, Kielc, Skarżyska-Kamiennej, Starachowic, Tarnowskich Gór, Jędrzejowa, Lipska. Wszyscy zgodnie podkreślali, że impreza była świetnie zorganizowana, a miejsce wyjątkowo urokliwe.

W imieniu starosty M. Dębniak w  ceremonii nagradzania zwycięzców uczestniczył wicestarosta Andrzej Jabłoński, który wręczył puchary ufundowane przez powiat ostrowiecki dla najszybszych zawodniczek i zawodników. Wśród nagrodzonych znalazł się również wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Piotr Dasios, a wśród kibiców radny powiatowy Robert Rogala.