Piosenka jest dobra na wszystko

Nową tradycją, która na stałe wpisze się w kalendarz imprez organizowanych przez Dom Pomocy Społecznej na os. Słonecznym z pewnością stanie się Festiwal Piosenki Różnej Osób Niepełnosprawnych o Statuetkę Starosty Ostrowieckiego. I edycja wydarzenia okazała się wielkim sukcesem. Gościem honorowym była Danuta Stankiewicz.

Pierwsza edycja festiwalu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony domów pomocy. Wzięło w nim udział dziewięć placówek z terenu województwa świętokrzyskiego, w tym trzy z Ostrowca Świętokrzyskiego – organizator, czyli DPS na os. Słonecznym, Środowiskowy Dom Samopomocy oraz WTZ przy ul. Rzeczki. Współorganizatorem przedsięwzięcia było także Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych i Psychicznie Chorych „Barka”. Wśród gości pojawili się m. in.: wicestarosta Eligiusz Mich, parlamentarzyści: Andrzej Kryj, Marzena Okła-Drewnowicz, Artur Gierada, w imieniu Jarosława Rusieckiego – Artur Głąb, ks. dziekan Jan Sarwa, Paweł Walesic, koordynator z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Grigor Szaginian.

dsc_5518  dsc_5504

dsc_5493  dsc_5500
– Festiwal to doskonała forma integracji dla osób niepełnosprawnych, a także na pokazanie i rozwój talentu. My jako jednostka prowadząca domy pomocy społecznej bardzo chętnie wpieramy tego typu inicjatywy. Wszyscy mamy nadzieję, że ten festiwal będzie miał charakter cykliczny i z roku na rok będzie się rozwijał – powiedział wicestarosta Eligiusz Mich.
Bardzo trudne zadanie wyłonienia tych najlepszych miało jury, które obradowało w składzie: członek Zarządu Przemysław Cielecki, piosenkarka Danuta Stankiewicz oraz dyrektor ostrowieckiej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia Ewa Jurkowska-Siwiec.

dsc_5487dsc_5565 dsc_5506  dsc_5487
Festiwal swym występem uświetniła piosenkarka Danuta Stankiewicz, która do wspólnego śpiewu zaprosiła m. in. wicestarostę Eligiusza Micha.
Pierwsze miejsce w rywalizacji zajęli reprezentanci Domu Pomocy Społecznej na os. Słonecznym. Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali statuetki Starosty Ostrowieckiego. Każdy z uczestników otrzymał dyplom i upominek.

dsc_5528 p1080430 p1080442 dsc_5562