Pierwsze urodziny filii WORD w Ostrowcu i same korzyści

Pierwsze urodziny filii WORD w Ostrowcu i same korzyści

W pierwszą rocznicę uruchomienia w Ostrowcu Świętokrzyskim oddziału terenowego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Starosta Ostrowiecki Zbigniew Duda spotkał się z dyrektorem WORD Czesławem Dawidem.

Zbigniew Duda podczas spotkania podziękował dyrektorowi WORD w Kielcach za przychylność i wsparcie inicjatywy, która umożliwiła mieszkańcom powiatu ostrowieckiego zdawanie egzaminu na prawo jazdy w Ostrowcu Świętokrzyskim. W miłej rozmowie uczestniczyli również Wicestarosta Powiatu Ostrowieckiego Eligiusz Mich oraz Przewodniczący Rady Powiatu i kierownik oddziału WORD w Ostrowcu Jerzy Brożyna. 

Oddział Terenowy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach został otwarty w Ostrowcu Świętokrzyskim 15 kwietnia 2014 roku. Z wyników działalności ostrowieckiego ośrodka egzaminacyjnego zadowolony jest kierownik Jerzy Brożyna, który podkreśla bardzo dobre wyniki zdawalności egzaminu – lepsze niż w Kielcach. O spełnionych oczekiwaniach zlokalizowania pierwszej filii kieleckiego WORD właśnie w Ostrowcu mówią też starosta Zbigniew Duda i dyrektor WORD Czesław Dawid. Dyrektor WORD już po pierwszym półroczu istnienia oddziału informował o dodatnim wyniku finansowym punktu. Oddział nie tylko się utrzymuje, ale też zarabia.

W ciągu roku w Ostrowcu przeprowadzonych zostało 7 455 egzaminów teoretycznych i 6 129 egzaminów praktycznych na kategorie A, A1, A2, AM i B. Do egzaminu w Ostrowcu przystępują w przeważającej liczbie mieszkańcy powiatu ostrowieckiego, ale także mieszkańcy powiatów starachowickiego, opatowskiego, sandomierskiego, a także kieleckiego.