Pierwsze prace w Pałacu Wielopolskich

Firma Darko, która jest wykonawcą prac remontowych w Pałacu Wielopolskich oraz Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki przystąpiła do pierwszych prac porządkowych i rozbiórkowych. W pałacu w Częstocicach dokonano m.in. skucia podłóg, wyburzenia schodów prowadzących do sal w piwnicach czy prac porządkowych wokół obiektu.

 

– Cieszę się, że udało nam się uratować projekt remontów dla Muzeum i Krzemionek. Musieliśmy w związku z tym wyasygnować dodatkowe fundusze oraz prowadzić negocjacje w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wyłoniliśmy również wykonawcę, który już rozpoczął pierwsze działania- powiedziała starosta Marzena Dębniak.

 

W pałacu Wielopolskich w Częstocicach przewidziano m.in. remont dachu oraz instalacji wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania i renowację ścian zewnętrznych. Nową jakość otrzymają również schody prowadzące do wejścia do budynku. Wewnątrz zostanie przeprowadzony remont podłóg drewnianych, wymieniona zostanie stolarka drzwiowa, przebudowane zostaną niektóre ściany. Obiekt zyska również nową instalację elektryczną i alarmową oraz wentylację mechaniczną. Zagospodarowany zostanie również przypałacowy park oraz znajdująca się tam mała architektura. Ciekawie zapowiada się utworzenie zewnętrznej ekspozycji dymarek.