Piękny gest firmy „Signal” dla szpitala. Dziękujemy !

Właściciele firmy „Signal” Piotr i Maciej Biesiada przekazali dzisiaj dla Szpitala Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim hojne dary. Między innymi : płyny dezynfekcyjne, środki czystości, maseczki, przyłbice. Łącznie ponad 300 kilogramów „pomocy”.

-Sam kiedyś byłem w potrzebie i trafiłem do tego szpitala. Potrzebowałem pomocy i tę pomoc otrzymałem. Dzisiaj mam okazję się odwdzięczyć- mówi Maciej Biesiada. – Po drugie uważam, że prawdziwych liderów poznaje się w kryzysie, a obecnie mamy poważny kryzys. Ja wspólnie z moim bratem Piotrem stoimy na czele firmy „Signal”, która zatrudnia 150 osób. Działamy na ponad 20 rynkach na całym świecie. Mamy zasoby, żeby pomagać i dlatego to robimy. Po trzecie kocham Ostrowiec. To jest moje miasto i chcę żeby się rozwijało. Zawsze kiedy możemy to pomagamy. Pamiętajmy, że prawdziwymi bohaterami są pracownicy służby zdrowia, którzy nas chroni i dbają o nasze zdrowie. W imieniu swoim i wszytkach mieszkańców Ostrowca chciałbym za to pracownikom służby zdrowia podziękować.

Firma „ Signal” przekazała między innymi środki do dezynfekcji rąk, urządzeń sanitarnych, podłóg. W sumie ponad 300 litrów płynów do dezynfekcji.

-Bardzo dziękuję za ten hojny dar – mówi dyrektor Szpitala Powiatowego w Ostrowcu Andrzej Gruza. – Bardzo się cieszę, że tak wspaniali przedsiębiorcy mieszkają i pracują w Ostrowcu. Środki higieny i sprzęt ochronny jest nam potrzebny na bieżąco. Uruchomiliśmy odcinek izolacyjny, na który został poświęcony oddział pediatryczny. Scaliliśmy oddziały okulistyczny, laryngologiczny i pediatryczny w jeden i dzięki temu oddział pediatryczny podzielony jest na izolatki. Tam znajdują się pacjenci podejrzani o zarażenie koronawirusem. Tam przebywają do czasu uzyskania wyników badań. W ciągu świąt takich pacjentów było pięciu. Obecnie przebywa tam trzech pacjentów. Każdy dar jest dla nas niezwykle ważny.