Paweł Pastuszka z „Chreptowicza” wicemistrzem Polski w Olimpijskim Taekwondo

W  tegorocznych Mistrzostwach  Polski Juniorów w Taekwondo Olimpijskim uczeń LO nr II im. J. Chreptowicza Paweł Pastuszka stanął na podium, zdobywając srebrny  medal. Na swarzędzkich matach rywalizowało ponad 200 zawodników w wieku 14-17 lat z 54 klubów z całej Polski. Ostrowiecki klub reprezentowało czterech zawodników, a wśród nich uczeń LO nr II im. J. Chreptowicza  – Paweł Pastuszka z klasy Ib (matematyczno-fizyczno-informatycznej). 

Paweł wywalczył srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski w kategorii 78 kg. W drodze do srebrnego medalu stoczył trzy zwycięskie walki. Niestety, w trakcie jednej z nich, odniósł silną kontuzję, która uniemożliwiła mu walkę o złoto.

Dodajmy, że na koncie tego młodego zawodnika jest już wiele zaszczytnych tytułów. Ten jest 35-tym medalem w kolekcji zdolnego zawodnika.

Niezwykłe umiejętności Pawła miała okazję poznać „chreptusowa” społeczność podczas szkolnych imprez (charytatywnego koncertu i Dnia Otwartych Drzwi), podczas których Paweł ze swoim trenerem i kolegami zaprezentowali sportowy pokaz walk taekwondo. Pod wielkim wrażeniem byli wszyscy widzowie, nie tylko nauczyciele i uczniowie „Chreptowicza”, ale i zaproszeni goście, gimnazjaliści i ich rodzice.

Wychowawczyni Pawła, nauczycielka matematyki, p. Anna Kiljańska, tak mówi o swym uczniu:

– Paweł wyróżnia się wyjątkową skromnością i dużą kulturą osobistą w codziennych kontaktach. Sport daje mu umiejętność mobilizacji i systematyczności działań w nauce. Zdolność koncentracji pomaga w rozwiązywaniu problemów matematycznych. Bardzo cieszę się, że jest w mojej klasie. Obserwuję, że pozostali uczniowie 1b szczycą się jego osiągnięciami i kibicują Pawłowi podczas zawodów sportowych.