Paraolimpiada w liceum Broniewskiego

Od czternastu już lat w kwietniu Liceum nr III im. Wł. Broniewskiego organizuje paraolimpiadę dla dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych nr 2 . Również w tym roku gościliśmy młodych sportowców w murach naszej szkoły. Młodzież „Bronka” stanęła na wysokości zadania- przygotowała dla dzieci z ZSS różnorodne gry, zabawy i konkurencje sportowe. Wcześniej uczniowie liceum udali się do ZSS, by wspólnie z nauczycielami przyprowadzić dzieci do naszej szkoły. Tu zastały powitane przez dyrekcje obu placówek, nauczycieli wychowania fizycznego i uczniów , a następnie rozpoczęły się zawody. Po rozgrzewce w formie zumby były tańce z balonami, cztery stacje torów przeszkód sprawdzających rzuty, skoki, równowagę, siłę, zręczność, szybkość i koordynację ruchów. Paraolimpiadę zakończył koncert w wykonaniu uczniów „Broniewskiego” oraz rozdanie upominków dla uczestników. Oczywiście wszyscy byli zwycięzcami i zostali nagrodzeni. Uczniowie liceum odprowadzili zadowolone dzieciaki do ich szkoły umawiając się na kolejną paraolimpiadę za rok. Całość imprezy przygotowali uczniowie pod kierunkiem nauczycieli wf- M. Turek, B. Bocheńskiej
i P. Kochańskiego oraz Samorząd Uczniowski.

IMG_7681                         IMG_7703 IMG_7711                          IMG_7743