Pamiętali o rocznicy Powstania Warszawskiego

Starosta Zbigniew Duda wspólnie z pracownikami Starostwa Powiatowego oraz jednostek powiatowych wziął udział w obchodach 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

– W całej Polsce oddajemy cześć bohaterom tamtych dni. 1 sierpnia 1944 roku tysiące młodych warszawiaków, nie patrząc na to że wróg jest silniejszy, rozpoczęło powstanie. Często bardzo młodzi ludzi nie żałowali zdrowia, nie żałowali krwi, a czasami życia, po to żeby Polska była wolna. Dzisiaj powinniśmy na każdym kroku powtarzać, że dzięki Powstańcom Warszawskim możemy żyć w wolnym kraju. Przez wiele lat próbowano zakłamywać historię, uczyć innej niż była. Ale prawda sama się obroni. Bohaterów należy cenić i szanować, dzięki tym wspaniałym ludziom Polska to kraj suwerenny – podkreślił w swoim wystąpieniu starosta Zbigniew Duda.

Wspólnie z nim hołd poległym powstańcom oddali między innymi senator Jarosław Rusiecki, poseł Andrzej Kryj, przewodniczący Rady Powiatu Jerzy Brożyna, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych, przedstawiciele instytucji powiatowych oraz pracownicy Starostwa Powiatowego.