„Pajęcza Sieć Pomocy” w SMS

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Św. włączyła się w kolejną akcję charytatywną pod znaczącym tytułem „Pajęcza Sieć Pomocy”. Tym razem zbierano fundusze na leczenie Szymona Pająka, nauczyciela innej ostrowieckiej szkoły.

W poniedziałek 11 marca w SMS odbył się kiermasz domowych wypieków. Zorganizowano też loterię fantową, podczas której można było wylosować gadżety przekazane przez firmy, chcące wesprzeć inicjatywę młodych sportowców, tj. MEC, ŻAK, MWiK, ZOU „Janik”, Drukarnię Jarosława Piwnika oraz Radio Ostrowiec. Można było kupić gorącą kawę lub herbatę oraz wrzucić datki do specjalnej puszki.

Nikogo nie trzeba było zachęcać do wsparcia akcji. Po raz kolejny społeczność ostrowieckiej SMS pokazała ogromne serce i wrażliwość na potrzeby innych. Inicjatorki akcji Anna Szymczyk – Połowniak, Beata Niedbała i Beata Żurawska  nie kryły zadowolenia z przebiegu zbiórki, bowiem udało się zebrać ponad 850 zł. Ta skromna cegiełka została przekazana na konto fundacji, która wspomaga leczenie Szymona Pająka. A potrzeby są ogromne – koszty terapii i rehabilitacji w klinice w Kolonii wynoszą 250 tys. zł i nie są refundowane przez NFZ.

To już kolejna akcja charytatywna, w którą włączyła się społeczność Szkoły Mistrzostwa Sportowego, zakończona sukcesem. Młodzi sportowcy i pracownicy szkoły są otwarci na wszelkie formy pomocy potrzebującym, zarówno te o charakterze lokalnym, jak i ponadnarodowym, co wielokrotnie już udowodnili.