Pacjenci wybrali Lekarza, Pielęgniarkę, Położną i Fizjoterapeutę 2014 roku

Pacjenci wybrali Lekarza, Pielęgniarkę, Położną i Fizjoterapeutę 2014 roku

Uroczyste podsumowanie organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim plebiscytu „Lekarz – Pielęgniarka – Położna – Fizjoterapeuta roku 2014” odbyło się na terenie Muzeum i Rezerwatu w „Krzemionkach” 12 czerwca. Celem plebiscytu jest prezentacja przedstawicieli służby zdrowia z terenu Powiatu Ostrowieckiego, którzy cieszą się największym zaufaniem pacjentów.

Głosowanie odbywało się poprzez kupony, które przez dwa miesiące ukazywały się na stronach Informatora Powiatu Ostrowieckiego w lokalnej prasie – „Wiadomościach Świętokrzyskich”, „Gazecie Ostrowieckiej” i „Echu Ostrowieckim”. W plebiscycie oddano w sumie 8 327 głosów.

Pacjenci zadecydowali, że najlepszym lekarzem 2014 roku został Rafał Aleksandrowicz, ginekolog pracujący w ostrowieckim szpitalu. W imieniu nieobecnego na uroczystości zwycięzcy, statuetkę odebrał Jarosław Seweryński, p.o. Dyrektora ZOZ w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Tytuł Pielęgniarki Roku 2014 trafił do Mieczysławy Myszony-Tarnowskiej (G.V.M. CARINT), najwięcej głosów wśród położnych zdobyła Grażyna Karbowniczek (ZOZ Ostrowiec Świętokrzyski), zaś wśród fizjoterapeutów – Marek Wiecheć (Rehabilitacja Ruchowa MARKMED).

Komisja przyznała także wyróżnienia w każdej kategorii:

– w kategorii Lekarz Roku: Danuta Bałczewska (NZOZ OMEGA w Ostrowcu Świętokrzyskim), Małgorzata Krysa-Kowal (NZOZ RODZINA w Ostrowcu Św.) i Anna Kurian (ZOZ w Ostrowcu Św.),

– w kategorii Pielęgniarka Roku: Zofia Kołtun (NZOZ RODZINA), Danuta Siastacz (G.V.M. CARINT) i Bożena Nowicka (NSZOZ GOMED w Ostrowcu Św.),

– w kategorii Położna Roku: Maria Dziekońska (ZOZ w Ostrowcu Św.), Beata Młodożeniec (NZOZ RODZINA) i Monika Wójcik (ZOZ w Ostrowcu Św.),

– w kategorii Fizjoterapeuta Roku: Jan Kowal (REHAVITAE w Ostrowcu Św.), Anna Ambroż (Rehabilitacja Ruchowa MARKMED) i Urszula Sowa (ostrowiecki ZOZ).

Plebiscyt odbył się pod patronatem Zbigniewa Dudy, Starosty Ostrowieckiego. W uroczystym podsumowaniu uczestniczył wicestarosta Eligiusz Mich. Gościom zaśpiewały Perły Ryszarda Góry – Weronika Zieleń i Paulina Kaczor.

Rozstrzygnięcie plebiscytu poprzedziła Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Pielęgniarka i Położna we współczesnym systemie ochrony zdrowia”, zorganizowana przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych wspólnie ze Świętokrzyską Izbą Pielęgniarek i Położnych w Kielcach oraz Wyższą Szkołą Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim.