Ostrowieckie Licea i Technika ze złotymi i brązowymi znakami jakości

Ostrowieckie Licea i Technika ze złotymi i brązowymi znakami jakości

Tradycyjnie na początku roku portal edukacyjny PERSPEKTYWY publikuje Ranking Liceów i Techników. Najlepsze wg. Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2015 szkoły w Polsce otrzymują znaki jakości. Złoty znak jakości trafił do Technikum nr 3 w ZS nr 3.

Najlepsze ostrowieckie technikum uplasowało się na drugim miejscu w wojewódzkim rankingu techników i na 39 miejscu w rankingu ogólnopolskim. Szkoła została też uhonorowana złotym znakiem jakości.

W tym roku najlepiej spośród ostrowieckich liceów wypada LO nr II im. Joachima Chreptowicza. Szkoła znalazła się na siódmym miejscu w rankingu wojewódzkim i otrzymała brązowy znak jakości. LO nr III im. Władysława Broniewskiego znalazło się na miejscu dziesiątym i również zostało odznaczone brązowym znakiem jakości. Jako trzecie na liście uplasowało się LO nr I im. Stanisława Staszica.

Portal Perspektywy opublikował też Ranking Szkół Olimpijskich 2015 oraz Ranking Maturalny Techników 2015. W Rankingu Szkół Olimpijskich najlepiej w tym roku wypada LO nr II im. Joachima Chreptowicza oraz Technikum nr 3. Popularny THM wysokie, bo 34 miejsce w skali całego kraju, zajmuje też w Rankingu Maturalnym Techników.