Ostrowieccy ratownicy na medal!

Ostrowieccy ratownicy na medal!

25 czerwca podczas sesji Rady Powiatu uhonorowano ostrowieckich ratowników medycznych, którzy odnieśli sukces podczas I Świętokrzyskiego Rajdu Ratownictwa Medycznego. Gratulacje odebrała także szefowa zespołu, radna powiatowa, dr Danuta Barańska.

Karol Pięta, Karol Olesiński i Michał Kutera to ratownicy pracujący w ostrowieckim oddziale Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego. 23 maja w Pińczowie wzięli udział w organizowanych po raz pierwszy wojewódzkich zmaganiach zespołów ratownictwa medycznego. Odnieśli na nich duży sukces, gdyż na 14 startujących drużyn, zajęli trzecie miejsce.

Sesja Rady Powiatu była się okazją do wręczenia młodym i utalentowanym pracownikom pogotowia upominków. Doktor Danuta Barańska, Zastępca Kierownika ds. Medycznych tej placówki, odebrała z rąk starosty Zbigniewa Dudy i przewodniczącego Rady Jerzego Brożyny kwiaty oraz gratulacje:

Ten świetny wynik świadczy o profesjonalizmie, wysokich umiejętnościach i ogromnej wiedzy ratowników pracujących w ostrowieckim oddziale Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego. Dla mieszkańców to potwierdzenie wysokiej jakości usług medycznych świadczonych na terenie Powiatu Ostrowieckiego.

Mamy nadzieje, że ten sukces będzie dla Pani Kierownik i Pani załogi motywacją do dalszej wytężonej pracy, której efektem będą nie tylko kolejne sukcesy odnoszone na zawodach, ale również zadowoleni pacjenci.

Wiedząc, jak trudna i odpowiedzialna jest Wasza praca, w której niemal każdego dnia ratujecie ludzkie życie, w imieniu całego Zarządu Powiatu i Rady Powiatu Ostrowieckiego składamy Pani Kierownik i wszystkim naszym lekarzom oraz ratownikom medycznym życzenia samych sukcesów, a także dalszego uznania w oczach społeczeństwa – powiedział starosta.

Sukces całego zespołu

Ostrowieccy ratownicy na medal!