Ogromne zainteresowanie targami pracy

Ponad 1300 ofert pracy czekało na mieszkańców powiatu, którzy przybyli do hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego numer III w Ostrowcu Świętokrzyskim na Regionalne Targi Pracy.

W targach wzięli udział pracodawcy, przedstawiciele agencji zatrudnienia, instytucji szkoleniowych, szkół i uczelni wyższych, a także instytucji otoczenia biznesu oraz osoby zainteresowane podjęciem zatrudnienia. Ich organizatorem był Wojewódzki Urząd Pracy wspólnie z urzędem w Ostrowcu Świętokrzyskim.

– Szacujemy, że są to jak dotychczas największe targi w regionie – powiedział Arkadiusz Piecyk, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy. – Mają one charakter ponadlokalny, bo nie możemy zamykać się do terytorium danego powiatu. Musimy patrzeć szerzej na to, co jest oferowane przez Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego. Jesteśmy na północy, gdzie ważny jest przemysł odlewniczy, metalowy. To jest istota, by tym przedsiębiorstwom zapewnić odpowiednie kadry.

Targi zgromadziły ponad 90 wystawców, którzy oferowali ponad 1300 miejsc pracy. Dodatkowo, 650 ofert pracy, w ramach wymiany zagranicznej Eures, proponował Wojewódzki Urząd Pracy.
-Jak widać po frekwencji, jest to bardzo potrzebna inicjatywa. Rynek pracy się powiększa, maleje bezrobocie i to dzięki urzędom pracy. Nasz urząd prężnie działa i jest najwyżej oceniany w rankingach. Znajduje się w ścisłej czołówce w Polsce. Targi organizowane są po raz piąty, ale po raz pierwszy tak duże przedsięwzięcie odbywa się w Ostrowcu Świętokrzyskim – mówi Zbigniew Duda, Starosta Ostrowiecki.
Powierzchnia targów podzielona została na trzy strefy: przedsiębiorczość, edukacja i – najliczniejszą – strefę zatrudnienia.
Obok pracodawców poszukujących pracowników, można było zapoznać się także z aktualnymi propozycjami kursów i szkoleń, studiów podyplomowych oraz poznać ofertę urzędów pracy.

DSC_0225 DSC_0218 DSC_0215 DSC_0228 DSC_0199