OGNISKO PRACY POZASZKOLNEJ OBCHODZI JUBILEUSZ 40. LECIA

Państwowe Ognisko Plastyczne (od 2005 roku noszące nazwę Ognisko Pracy Pozaszkolnej) zostało powołane do istnienia 1 września 1981. Powstanie w hutniczym Ostrowcu Świętokrzyskim „artystycznej szkoły dla amatorów” było wielkim sukcesem miejscowych działaczy kultury, do których należały m.in. osoby skupione wokół „Grupy 10”.

Państwowe Ognisko Plastyczne w momencie powstania było trzecią tego typu placówką w kraju, dwie inne działały w Koszalinie i Radomiu.

Na swoją siedzibę ognisko otrzymało pomieszczenia  na ostatnim piętrze 11-kondygnacyjnego wieżowca mieszczącego się przy ówczesnej ulicy 16 Stycznia (obecna ulica Siennieńska) na osiedlu Pułanki.

W tym roku Ognisko Pracy Pozaszkolnej obchodzi jubileusz 40-lecia. Z tej okazji zaplanowano wiele wydarzeń artystycznych, podczas których można będzie zapoznać się z twórczością osób uczęszczających na zajęcia, ale również samemu spróbować swoich sił w dziedzinie malarskiej. Organizatorzy zaplanowali bowiem trzydniowy Kongres Rysowników, w którym może wziąć udział każdy, kto chce w sposób malarski wypowiedzieć się w temacie przewodnim Kongresu, jakim są prawa człowieka.

Więcej o uroczystościach oraz  Kongresie na stronie:  https://ogniskoplastyczne.wordpress.com/