Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Stanisława Staszica

Zapraszamy do Staszica!

Oczekujemy wiele od naszych uczniów, ale w zamian możecie liczyć na indywidualne podejście, niepowtarzalną atmosferę, wysoki poziom nauczania w bardzo dobrze wyposażonych pracowniach przedmiotowych. Dajemy pewność dobrego przygotowania do matury oraz swobodnego wyboru uczelni wyższych w kraju i za granicą. Zapraszamy WAS drodzy absolwenci szkół podstawowych do wspólnej podróży pt. „Cztery lata w Staszicu”. Jeżeli chcecie ciekawie i intensywnie spędzić kolejny etap Waszego życia, macie ambitne cele i marzenia, poszukujecie nowych dróg rozwoju, dołączcie do nas.

Istniejemy po to, by uczyć, inspirować i pomagać. WSZYSTKO Z MYŚLĄ O WAS!!!

Dyrekcja i Nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Więcej informacji znajdziecie na naszej stronie: www.staszic.ostrowiec.pl oraz Facebook:

Liceum Ogólnokształcące Nr I im. Stanisława Staszica @ staszicostrowiec

OFERTA DLA ABSOLWENTÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH:

1 AKLASA HUMANISTYCZNO- MEDIALNA

Dla osób chcących twórczo wyrazić siebie, kreatywnych, z pasją!

Kariera w filmie, telewizji, radiu, gazecie lub portalu internetowym?  U nas nagrasz film, teledysk, weźmiesz udział w warsztatach filmowych i dziennikarskich  oraz będziesz współpracował z mediami. Po ukończeniu nauki w liceum możesz kontynuować edukację na kierunkach, m.in.: filmoznawstwo  i wiedza o nowych mediach, aktorstwo, zarządzanie kulturą i mediami, reżyseria, kreacja dźwięku i obrazu, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, kulturoznawstwo. Jeśli chcesz połączyć solidne wykształcenie z rozwojem swoich pasji humanistycznych, jeśli tradycyjne wartości są kluczem do rozumienia współczesnego świata, to ten profil jest właśnie dla Ciebie. Jeśli lubisz pisać i chcesz zawsze być w centrum wydarzeń, zapraszamy Cię do klasy humanistyczno – medialnej.

Absolwenci mogą kontynuować edukację na kierunkach prawniczych i społecznych takich jak: filmoznawstwo, dziennikarstwo, administracja, europeistyka, socjologia, psychologia, filologie, prawo, historia, aktorstwo, zarządzanie kulturą i mediami, reżyseria, kreacja dźwięku i obrazu, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, kulturoznawstwo.

Przedmioty rozszerzone: język polski, język angielski, WOS lub historia

1 B – KLASA LINGWISTYCZNO- EUROPEJSKA

Dla osób otwartych na świat i inne kultury, zainteresowanych językami obcymi!

Chciałbyś biegle władać językiem obcym? Współpracować z zagranicznymi firmami czy osiągnąć sukces w biznesie?  Absolwenci tej klasy będą przygotowani do podjęcia studiów na kierunkach filologicznych (filologia angielska, niemiecka, francuska), humanistycznych: europeistyka, stosunki międzynarodowe, socjologia, politologia, dyplomacja, administracja i innych. Rozszerzony poziom języków obcych pozwala uczniom osiągnąć taką sprawność językową, że mogą oni studiować na uczelniach zagranicznych. Ta klasa, to również oferta dla pasjonatów historii, tu poznasz zastosowanie przepisów prawa w praktyce, będziesz uczestniczył w rozprawach sądowych oraz w spotkaniach z przedstawicielami takich zawodów jak: sędzia, prokurator, adwokat.

Przedmioty rozszerzone: język angielski, geografia, historia

1 C KLASA MEDYCZNA
Dla tych, którzy chcą pracować z ludźmi i dla ludzi!

Klasa medyczna to propozycja skierowana do uczniów zainteresowanych naukami przyrodniczymi, szczególnie biologią i chemią. W tej klasie poszerzysz swoją wiedzę nie tylko na zajęciach teoretycznych, ale także będziesz miał także możliwość udziału w warsztatach laboratoryjnych na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Celem edukacji w tej klasie jest przygotowanie do studiów na uczelniach medycznych ( kierunek lekarski, stomatologia, farmacja, fizjoterapia, analityka medyczna, kosmetologia, ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo). Możesz też studiować psychologię, pedagogikę, biologię, chemię, biotechnologię, weterynarię czy technologię żywienia.

Przedmioty rozszerzone: biologia, chemia

1 D – KLASA MATEMATYCZNO-EKONOMICZNO-LINGWISTYCZNA

To dobry wybór dla miłośników nauk ścisłych, którzy świetnie odnajdują się w świecie liczb, dla osób o otwartym umyśle nie bojących się wyzwań naukowych, eksperymentatorów, odkrywców śmiało zgłębiających nowoczesne technologie.

Jeżeli jesteś zainteresowany kierunkami technicznymi, ekonomicznymi, informatycznymi, chcesz biegle władać językami obcymi, chcesz zdobyć zawód odpowiadający wymogom rynku pracy, współpracować z zagranicznymi firmami lub osiągnąć sukces w biznesie – dokonałeś dobrego wyboru. Jeśli pasjonują cię podróże i ekonomia innych krajów – ten profil jest dla ciebie.

Klasa pod patronatem Politechniki Lubelskiej

Przedmioty rozszerzone: matematyka, język angielski, geografia

                       „Szkoła to konieczność, Staszic- to Twój wybór!