Oddział Kuratorium Oświaty w ostrowieckim starostwie

Od 1 czerwca 2016 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim zostanie uruchomiony oddział Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty – poinformowali na konferencji prasowej Starosta Ostrowiecki Zbigniew Duda oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty, Kazimierz Mądzik.

– Oddział Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty powstanie w naszym mieście ze względu na wysoki poziom szkolnictwa zawodowego, ponadgimnazjalnego. W oddziale będzie pracowało pięć osób, będą to przedstawiciele kuratorium, wizytatorzy – powiedział starosta Zbigniew Duda.

– Jest dla mnie oczywiste, że oddział kuratorium powstanie właśnie w Ostrowcu Świętokrzyskim, drugim co do wielkości mieście w województwie. Nie tylko ze względu na znakomicie funkcjonujące szkoły zawodowe, ale także na wzorową  w skali kraju współpracę pracodawców ze szkołami na przykładzie klasy patronackiej z “Celsa” Hutą Ostrowiec. Oddział powstanie, aby ułatwić kontakt dyrektorom szkół z przedstawicielami kuratorium – powiedział Świętokrzyski Kurator Oświaty, Kazimierz Mądzik.

– Jestem przekonany, że powstanie oddziału ułatwi pracę naszych szkół, nauczycieli, podniesie także pozycję Ostrowca Świętokrzyskiego i całego powiatu – dodał Starosta Ostrowiecki.

Siedziba oddziału znajdować się będzie w budynku Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

DSC_1413   DSC_1417