Oddali krew zamiast kwiatka

Jak co roku, młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu ostrowieckiego z okazji Dnia Kobiet wzięła udział w akcji oddawania krwi.

19 uczniów z Zespołu Szkół nr 2, popularnej „Budowlanki” 11 marca udało się do Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Szymanowskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie od niedawna przeprowadzane są tego rodzaje akcje. W sumie 14 osób oddało ponad 6 litrów krwi.

W dniach 16 i 25 lutego oraz 10 marca do akcji „Krew zamiast kwiatka” przystąpiła młodzież z Zespołu Szkół nr 1, czyli ostrowieckiego „Ekonomika”. Łącznie 36 uczniów oddało ponad 16 litrów tego najcenniejszego lekarstwa.

Akcja, jak co roku, prowadzona była na rzecz ostrowieckiego Klubu „Amazonek” – to właśnie do tych Pań trafiła cała pozyskana przez ostrowieckich uczniów krew.

Powyższe dane te jednoznacznie wskazują, iż zmiana miejsca prowadzenia akcji krwiodawstwa i przeniesienia ich ze szkół do oddziału w Szpitalu Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim nie są żadną przeszkodą w skutecznym pozyskiwaniu krwi. Młodzież z naszych szkół w dalszym ciągu z pasją i zaangażowaniem uczestniczy w akcjach na rzecz ratowania życia ludzkiego.

3