O reklamie w trzech językach

O reklamie w trzech językach

Pod patronatem Starosty Ostrowieckiego 13 marca w ZS nr 2 odbyła się II edycja Świętokrzyskiego Konkursu Języków Obcych My w Europie dla uczniów szkół gimnazjalnych. W niełatwej rywalizacji udział wzięło 21 drużyn z pięciu szkół. Uczestnicy musieli się wykazać znajomością zagadnienia, które było tematem przewodnim oraz jednego z trzech zaproponowanych języków obcych.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu była „Reklama oraz środki masowego przekazu”. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności w trzech kategoriach językowych: język angielski, niemiecki oraz rosyjski. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu leksykalno – gramatycznego a także przedstawienie scenki nawiązującej do tytułu konkursu. Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną wiedzą językową oraz nieprzeciętnym talentem aktorskim, o czym świadczy decyzja jurorów, którzy przyznali też wyróżnienia za grę aktor20ską.

W kategorii języka angielskiego I miejsce zajęli Aneta Bień oraz Kacper Stachurski z Publicznego Gimnazjum nr 4 w Ostrowcu Świętokrzyskim, w kategorii języka niemieckiego zwyciężyli Anna Soluch oraz Berenika Mazur z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim, a w kategorii języka rosyjskiego najlepszymi okazali się Izabela Czerwińska oraz Piotr Tracz z Publicznego Gimnazjum nr 4 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Laureatom nagrody wręczyli Członek Zarządu Powiatu Ostrowieckiego Paweł Górniak i Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Antoni Maciejko.

Jednym z celów konkursu jest promowanie wśród gimnazjalistów szkoły i kierunku technik organizacji reklamy. Popularna budowlanka udowadnia też, że przykłada wagę do nauki języków obcych i kreatywności swoich uczniów.