Nowoczesny Urząd Skarbowy

Ostrowiecki Urząd Skarbowy ma nową siedzibę. W uroczystym otwarciu – oddaniu do użytku nowego pawilonu uczestniczył między innymi szef Krajowej Administracji Skarbowej minister Marian Banaś, starosta ostrowiecki Zbigniew Duda.

– Budowa była koniecznością, bo przez 25 lat pracowaliśmy w budynku dawnego zakładu obuwniczego, który został dostosowany do potrzeb urzędu – wyjaśniał Mirosław Sejdziński, naczelnik Urzędu Skarbowego w Ostrowcu Świętokrzyskim. – Warunki pracy urzędników, jak i petentów były coraz gorsze i nie zapewniały standardów wymaganych w takich jednostkach. Dlatego wykupiono działkę sąsiadującą z terenem, na którym stoi stary gmach i pod koniec roku 2015 rozpoczęła się budowa 3-piętrowego pawilonu.
Nowe skrzydło, które będzie połączone ze starą siedzibą, ma powierzchnię ponad 1600 m². Stara siedziba jest obecnie w remoncie. Prace mają zakończyć się w połowie roku. Wartość całej inwestycji to około 8 mln złotych.
Wśród wielu gości obecnych na otwarciu nowej siedziby Urzędu Skarbowego byli m. in. Marian Banaś, szef Krajowej Administracji Skarbowej, senator Jarosław Rusiecki, starosta ostrowiecki Zbigniew Duda.
– To nowa instytucja, łącząca administrację podatkową, kontrolę skarbową oraz Służbę Celną ruszająca oficjalnie od marca. Takie połączenie umożliwi sprawniejsze funkcjonowanie wszystkich instytucji fiskalnych. Ale to będzie również oznaczało dodatkowe obowiązki i wyzwania dla pracowników także ostrowieckiej skarbówki. To także zapowiedź innego podejścia do podatników, przychylnego i pomocnego dla tych, którzy uczciwie wypełniają swoje obowiązki wobec państwa i bardziej konsekwentne i skuteczne dla tych, którzy usiłują oszukiwać czy są nieuczciwi – powiedział Marian Banaś.
Zbigniew Duda, starosta ostrowiecki, podkreślił jak ważną rolę w budowaniu państwa mają urzędy skarbowe.
– Od ich skuteczności, ale i zaangażowania zależy przecież kondycja naszego kraju i poziom życia. Mam nadzieję, że w niedługim czasie kolejne urzędy administracji państwowej będą otwierały się w Ostrowcu. Prowadzimy starania, aby do Ostrowca powróciło biuro paszportowe. W ubiegłym roku udało się otworzyć zamiejscowy oddział kuratorium kieleckiego – przypomniał Zbigniew Duda.

DSC_8739DSC_8745

DSCF2762