Nowoczesna kardiologia w powiecie ostrowieckim

25 kwietnia w Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii przy Szpitalu Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim uroczyście otwarto nowoczesny oddział kardiologiczny. W oddziale znajduję się jedyna w regionie oraz w obrębie 300 km sala hybrydowa, w której wykonywane będą zabiegi kardiologiczne i kardiochirurgiczne.

W uroczystości uczestniczyli starosta Zbigniew Duda, wicestarosta Eligiusz Mich, członek Zarządu Hubert Żądło Przewodniczący Rady Powiatu, Jerzy Brożyna, wiceprzewodniczący: Marek Bilski i Grzegorz Kazimierski, radni powiatowi.

– Wszyscy jesteśmy pacjentami, więc życie i zdrowie są dla nas najważniejsze. Bardzo mnie cieszy, że współpraca Zarządu i Rady Powiatu oraz Szpitala Powiatowego z Zarządem spółki Carint jest dobra. To rodzaj symbiozy, na której zyskuje Carint i szpital, ale przede wszystkim mieszkańcy naszego powiatu – powiedział starosta Zbigniew Duda.

W imieniu pracowników Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim gratulacje na ręce prezesa zarządu G.V.M. Carint, docenta Stanisława Bartusia, przekazał dyrektor Jarosław Seweryński. – Utworzenie nowego oddziału kardiologicznego, który zapewni dostęp do najnowocześniejszych zabiegów sercowo-naczyniowych, jest dla nas wszystkich wydarzeniem niezwykle ważnym. Jako dyrektor naczelny, z ogromną radością przyjmuję każdą inicjatywę, która poprawi bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców powiatu ostrowieckiego. Potrzeby kardiologiczne pacjentów są ogromne,  dlatego otwarcie najnowocześniejszego w regionie oddziału kardiologicznego jest inicjatywą szczególnie cenną i godną uznania – powiedział dyrektor.

DSC_1127   DSC_1137

DSC_1143   DSC_1163

DSC_1175   DSC_1152