Nowe perspektywy dla uczniów „Bronka”

Nauka w liceum wcale nie musi być nudna i monotonna. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom uczniów i rodziców, ostrowieckie LO nr III im. W. Broniewskiego stara się uatrakcyjnić zajęcia dydaktyczne, rozwijać talenty, stwarzać możliwości, w których uczniowie mają szanse rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

Łączenie teorii z praktyką okazało się niesamowitym sukcesem i dało zadowolenie uczniom, którzy mieli okazję uczestniczyć w warsztatach medycznych, będących wspaniałym uzupełnieniem programu klas o profilu biologiczno-chemicznym. Aktywny udział w zajęciach przeprowadzonych przez studentów medycyny obejmował podstawy kardiologii, chirurgii
i ortopedii. W pełni profesjonalne zaplecze dydaktyczno-praktyczne warsztatów utwierdziło naszych uczniów w przekonaniu o tym, jak ważna, trudna i odpowiedzialna jest praca lekarzy.

Program warsztatów został wzbogacony wizytą w pokojach zagadek Team Exit Blue City, tzw. „Escape rooms’’. Jest to przeniesienie się w inny wymiar rzeczywistości oraz wspaniała okazja do integracji młodzieży. To również test na logiczne myślenie, spryt, zręczność i umiejętność pracy w zespole. Scenariusze w pokojach zagadek Team Exit Blue City, zostały zaprojektowane przy użyciu nowoczesnych technologii, a poziom trudności dopasowany do wieku i wiedzy osób uczestniczących w konkurencji. Uczniowie mogli wybrać pokój tematycznie powiązany z  zainteresowaniami np. Powstanie Warszawskie dla uczniów interesujących się historią, świat bajkowy w „Narnii’’ dla uczniów z bogatą wyobraźnią, ekspedycja na Marsa dla miłośników informatyki oraz Saloon dla uczniów szukających przygód w klimacie dzikiego zachodu.

Wszystkie atrakcje oraz warsztaty medyczne zostały zorganizowane przez zespół „Pokoje Zagadek Team Exit” w Warszawie, w Centrum Handlowym Blue City. Dziękujemy organizatorom i z pewnością skorzystamy z takiej oferty w przyszłości, gdyż gwarantuje ona naszym uczniom, nie tylko świetną zabawę, ale również nowe doświadczenia, cudowne wspomnienia i zdobycie wiedzy praktycznej, która jest bezcenna.