Nowe miejsca pracy w Powiecie Ostrowieckim

Nowe miejsca pracy w Powiecie Ostrowieckim

Operator telekomunikacyjny prezentuje plany rozwoju firmy w Ostrowcu. Oznacza to perspektywę nowych miejsc pracy, szansę dla kooperujących przedsiębiorstw oraz napływ nowych technologii.

Starosta Ostrowiecki przyjął przedstawicieli firmy telekomunikacyjnej

16 lipca w Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się spotkanie z przedstawicielami „Netii S.A.”. Obok starosty Zbigniewa Dudy w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele ostrowieckiego Urzędu Pracy oraz Wydziału Rozwoju Powiatu. Netię reprezentowali dyrektorzy Justyna Jakubowska, Joanna Wcisło i Cezary Tomaszewski.

Obecnie w ostrowieckiej siedzibie firmy pracuje 100 osób. Jeszcze w tym roku ruszą prace przygotowawcze do rozbudowy budynku firmy. Tak, aby wiosną rozpocząć rekrutację na nowe miejsca pracy. W procesie zatrudniania ponownie ma pomóc Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim. Szansę na nową pracę otrzyma sto nowych osób.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z pracowników skierowanych do nas z urzędu pracy. W ostrowieckim oddziale jest najmniejsza rotacja, jeśli chodzi o zatrudnienie. Pracują tu osoby bardzo zaangażowane i lojalne – powiedział Cezary Tomaszewski, dyrektor rozwoju biznesu „Netii”.

Wsparcie dla rozwoju

Operator planuje rozbudowę działu sprzedaży i obsługi klienta, jak również rozwój infrastruktury w ramach programu Polska Cyfrowa.

– Gwarantuję, że każda prośba, z jaką zwrócą się Państwo do starostwa czy jednostki podległej, będzie traktowana priorytetowo. Chcemy zapewnić specjalną ścieżkę dla przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest to, aby na terenie naszego powiatu działały i prężnie rozwijały się firmy oraz zatrudniały nowe osoby – powiedział starosta Zbigniew Duda.

Goście nie ukrywali zaskoczenia otwartością i życzliwością przyjęcia oraz odkryciem nowego potencjału współpracy w ramach Powiatu Ostrowieckiego.

Mówisz „powiat” – myślisz „gminy”

Współpraca z przedsiębiorcami to szansa na rozwój dla całego Powiatu Ostrowieckiego. W najbliższej perspektywie odbędzie się kolejne spotkanie, w którym do rozmów o planach rozwoju włączone będą również gminy powiatu i zainteresowani przedsiębiorcy.