ŚWIETLICA W DPS NA OS. SŁONECZNYM PO REMONCIE

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej na os. Słonecznym, korzystają już z nowej, wyremontowanej świetlicy. Pomieszczenie powstało na bazie dawnej stołówki, a jego wygospodarowanie było konieczne ze względu na brak miejsca służącego integracji mieszkańców. Tam  zlokalizowany został sprzęt do muzykoterapii, który udało się pozyskać z dotacji Fundacji „Agory”, służący zarówno do ulubionej rozrywki mieszkańców jaką jest karaoke, ale także do prowadzenia zajęć ruchowych oraz imprez integracyjnych.

W ramach remontu pomalowane zostały ściany, wymieniono instalację elektryczną, oświetlenie i położono nową podłogę z paneli. Jedna ze ścian, wykonana z kamienia dekoracyjnego, została podświetlona i zawisł na niej 70 calowy telewizor.

Nowa świetlica, dzięki pozyskanym środkom z Programu „Bezpieczna przyszłość”,  została wyposażona także w stoliki, krzesła oraz leżaki do zajęć psychoterapeutycznych.

Mimo ograniczeń jakie niesie ze sobą stan epidemii zajęcia terapeutyczne realizowane są zgodnie z przyjętym harmonogramem i przy przestrzeganiu obowiązujących zasad sanitarnych.

Terapie zajęciowe stanowią dla pensjonariuszy sposób na spędzanie czasu i podtrzymania istniejącej aktywności, stąd nie dziwi, że mieszkańcy chętnie z nich korzystają.

Znakomitą okazją do spotkania w nowej świetlicy oraz jej oficjalnego otwarcia były niedawno obchodzone Walentynki. Świetlica zgromadziła wszystkich chętnych do wspólnej zabawy, a uczestniczyli w niej również dyrekcja placówki, Barbara Cudzik, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz ks. dziekan Jan Sarwa, który poświęcił nowy obiekt. Swój talent wokalny zaprezentował jeden z mieszkańców, Rafał Pawłowski. Podczas zabawy rozstrzygnięto również konkurs, który jest organizowany dla pensjonariuszy dwa razy w roku w ramach rehabilitacji społecznej.

Najaktywniejsi pensjonariusze, uczestniczący we wszystkich proponowanych zajęciach, z rąk dyrektor Ewy Orłowskiej, odebrali atrakcyjne nagrody.

Warto zaznaczyć, że 98 proc. mieszkańców DPS  oraz część personelu zostało poddane szczepieniu przeciwko COVID 19. Zwiększa to bezpieczeństwo i pozwala na realizację zadań terapeutycznych.