Nowa strona Powiatu Ostrowieckiego

Wraz z początkiem lutego ruszyła nowa strona internetowa Powiatu Ostrowieckiego oraz Biuletyn Informacji Publicznej. Witryna dostępna pod adresem www.ostrowiecki.eu jest funkcjonalna i w pełni dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Nowoczesny portal został zaprojektowany po to, by usprawnić komunikację z mieszkańcami, efektywnie promować działania Powiatu oraz skutecznie wspierać lokalny biznes. Uroczystą prezentację w obecności zaproszonych gości – włodarzy gmin, radnych powiatowych, dyrektorów jednostek podległych, mediów – przeprowadził Andrzej Siepka, prezes firmy „Sobre”, która wygrała konkurs na wykonanie nowej strony internetowej Powiatu Ostrowieckiego.

DSC_0027
Goście zaproszeni na konferencję

– Idee, które nam przyświecały podczas tworzenia strony, to przede wszystkim ułatwienia dla osób niepełnosprawnych – niedowidzących i niewidomych oraz osób z dysfunkcjami ruchowymi. Nie zawsze mamy bowiem świadomość tego, że niektóre osoby korzystają z komputera bez użycia myszki, używając skrótów klawiszowych – powiedział Andrzej Siepka. – Zadbaliśmy również o to, by nowa witryna Powiatu Ostrowieckiego była jak najbardziej atrakcyjna w wymiarze wizualnym i funkcjonalnym.

Wspólna praca nad wizytówką Powiatu

– Nowa strona internetowa jest kwintesencją naszej polityki otwartości. Bardzo mi miło widzieć wśród Państwa przedstawicieli gmin i instytucji powiatowych, ponieważ Powiat to gminy i ich mieszkańcy.

DSC_0046
Prezentacja nowej strony powiatu

Dlatego zapraszamy wszystkich Państwa do współpracy i współtworzenia nowej witryny – powiedział po zakończeniu prezentacji starosta Zbigniew Duda.

Do wspólnego tworzenia i budowania pozytywnego wizerunku Powiatu Ostrowieckiego za pomocą strony internetowej zapraszamy wszystkie gminy, placówki powiatowe, szkoły oraz mieszkańców Powiatu.