Nierozerwalna więź pomiędzy Ostrowcem a hutnictwem

Nierozerwalna więź pomiędzy Ostrowcem a hutnictwem

15 maja Celsa Huta Ostrowiec wraz ze Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Przemysłu Hutniczego zaprosili na uroczyste obchody Dnia Hutnika w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dla Zbigniewa Dudy, Starosty Ostrowieckiego była to okazja do przekazania życzeń oraz wyrazów uznania dla całego środowiska pracowników branży hutniczej w naszym regionie.

– Hutnictwo to nie tylko ważna dziedzina gospodarki, ale także, w szerszym wymiarze, czynnik rozwoju cywilizacyjnego. Postępy w metalurgii wyznaczały kolejne etapy osiągnięć ludzkości. Na ziemiach polskich tradycje hutnicze sięgają odległych wieków, a najstarsza w naszym regionie huta, działająca na skalę przemysłową, założona została w połowie XIX wieku – powiedział starosta.

Zbigniew Duda podkreślił, że Ostrowiec Świętokrzyski to miasto trwale związane i kojarzone z przemysłem hutniczym, a huta to od wielu lat jeden z głównych pracodawców na terenie Powiatu Ostrowieckiego. Wszystkim hutnikom przekazał także serdeczne życzenia, jednocześnie wyrażając podziw dla ich pracy. – Reprezentują Państwo branżę nowoczesną i perspektywiczną. Życzę Państwu trwałych ekonomicznych sukcesów, osiągnięć zawodowych oraz płynącej z nich satysfakcji. Niech święty Florian, patron hutników, z którego wizerunkiem tradycyjnie związane jest to święto, czuwa nad Państwem w Waszej niełatwej, odpowiedzialnej pracy.

Tegoroczne obchody Dnia Hutnika w Ostrowcu Świętokrzyskim połączone były z 40-leciem stalowni ilościowej. O aktualnej sytuacji i perspektywach rozwoju Celsa Huta Ostrowiec mówił jej Prezes, Jose Vilaseca. Podczas uroczystości hutnikom wręczono odznaczenia, a młodzi reprezentanci tego zawodu złożyli ślubowanie.