NIEBAWEM RUSZA REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

Szanowni Rodzice, Szanowni Państwo!         

Drodzy Absolwenci Szkół Podstawowych!

Jesteście w przededniu podejmowania istotnych, a nawet kluczowych, życiowych decyzji związanych z wyborem dalszego kierunku kształcenia i kontynuacją nauki w wybranej szkole ponadpodstawowej. Wkrótce w Waszym życiu zacznie się nowy etap edukacyjny – nauka w szkole ponadpodstawowej. Może on potrwać trzy, cztery lub pięć lat. To, gdzie i w jaki sposób je spędzicie, zależy w dużej mierze od Was.

Szkoły ponadpodstawowe powiatu ostrowieckiego mogą przyjąć ponad 750 absolwentów szkół podstawowych, właściwie przygotowując ich do dalszej nauki i pracy zawodowej.

Jeżeli macie zamiar studiować bezpośrednio po ukończeniu szkoły ponadpodstawowej, wybierzcie szkołę z maturą, liceum ogólnokształcące lub technikum, które daje możliwość zdobycia atrakcyjnego zawodu.

Jeżeli chcecie w ciągu trzech lat zdobyć zawód, wybierzcie branżową szkołę I stopnia. Po jej ukończeniu możecie podjąć pracę lub kontynuować naukę. Macie do wyboru zawody, których możecie uczyć się jako uczniowie w szkole lub pracownicy młodociani, zdobywając wiedzę praktyczną u pracodawców.

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w powiecie ostrowieckim prowadzona będzie przy wsparciu systemu elektronicznego. Nabór wspomagany takim systemem daje znacznie większy komfort przy wyborze szkoły i oczekiwaniu na wyniki przyjęć.

Jednocześnie w imieniu firmy, która wspomaga proces rekrutacji do naszych szkół zapraszam Was Absolwenci jak też i Państwa na wydarzenie na żywo, na którym zaprezentowany zostanie proces rekrutacji elektronicznej do szkół ponadpodstawowych. Podczas prezentacji przedstawiony zostanie tegoroczny harmonogram naboru, podane zostaną istotne informacje na co należy zwrócić szczególną uwagę w okresie rekrutacji oraz to, jakie dokumenty trzeba będzie dostarczyć do szkół.

Wydarzenie to rozpocznie się 13 maja 2021 r. o godzinie 17:00 i będzie trwać ok. 90 minut. Webinarium jest darmowe i dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Webinar będzie udostępniony przez stronę rozprowadzającą www.vulcan.edu.pl/akcjarekrutacja która przekieruje zainteresowanych na właściwe wydarzenie na serwisie YouTube.

Składanie wygenerowanych, wydrukowanych z systemu  i podpisanych wniosków papierowych w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022 prowadzone będzie w okresie: 17 maja 2021 r. od godz. 8:00 – 21 czerwca 2021 r. do godz. 15:00.

Dobry wybór przyszłej szkoły to szansa na własny rozwój i sukces w przyszłości. Serdecznie zapraszam do szkół prowadzonych przez powiat ostrowiecki – zachęca Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki.