NASZE SZKOŁY WYSOKO W RANKINGACH

Perspektywy po raz 23. ogłosiły ranking najlepszych szkół w Polsce. Kapituła oceniała licea i technika na podstawie trzech kryteriów. To sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, a w przypadku techników wyniki z egzaminów zawodowych.

Dane do oceny pozyskiwano z protokołów komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych oraz dane Systemu Informacji Oświatowej.

W plebiscycie tym pierwsze miejsce w województwie wśród techników zajął Ostrowiecki Zespół Szkół Nr 3, dawny THM.  Szkoła po raz kolejny sięgnęła po zaszczytny tytuł lidera wśród uczelni technicznych w województwie. W kraju zaś nasze technikum uplasowało się na 70 pozycji.

Jak podkreśla dyrektor placówki Tomasz Łodej – jestem zadowolony, ponieważ kolejny już raz potwierdzamy wysoki poziom nauczania w naszej placówce, a to zasługa nauczycieli, którzy wkładają w swoją pracę ogromne serce oraz uczniów, którym wyniki maturalne są potrzebne do tego, aby dostać się na uczelnie techniczne, a tam trzeba naprawdę mieć dobre wyniki. To wszystko razem skutkuje tym, że ja dziś mogę się jedynie pochwalić wynikami nauczycieli i uczniów.

Wśród ostrowieckich liceów na najwyższej pozycji rankingowej uplasowało się II Liceum Ogólnokształcące im Joachima Chreptowicza zajmując 7 miejsce w województwie. 18 miejsce zajęło I Liceum im. St. Staszica a 27 III Liceum im. Wł. Broniewskiego.

Dyrektorom i pedagogom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!