Nasze szkoły przodują w wynikach matur

Uczniowie szkół ponadpodstawowych z powiatu ostrowieckiego uzyskali drugi w województwie wynik jeśli chodzi o zdawalność matur. To cieszy i pokazuje wysoki poziom nauczania w szkołach powiatowych.

Wynik tegorocznych matur bardzo cieszy. Uzyskaliśmy jeden z najlepszych wyników w województwie świętokrzyskim. Pokazuje on jaki wielki potencjał drzemie w naszej młodzieży i naszych szkołach. Gratuluję wszystkim tych wyników i dziękuję nauczycielom, wychowawcom oraz dyrektorom, którzy ciężko pracowali nad przygotowaniem uczniów do egzaminu dojrzałości. Chcę również podziękować wszystkim rodzicom za tworzeniem swoim dzieciom jak najlepszych warunków do nauki– powiedziała starosta Marzena Dębniak

Liceum Ogólnokształcące Nr I im. Stanisława Staszica – na 108 zdających, maturę zdało 101 osób. 4 osoby będą miały poprawkę, zaś egzaminu nie zdały 3 osoby.

 

Liceum Ogólnokształcące Nr II im. Joachima Chreptowicza–  na 130 zdających, zdało 128 osób. 2 osoby mają poprawki.

 

Liceum Ogólnokształcące numer III im. Władysława Broniewskiego – na 116 zdających zdało 112 osób. 4 osoby mają poprawki.

 

Liceum Ogólnokształcące numer IV, będące częścią Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego – zdawało 13 osób. 12 zdało, jedna ma poprawkę. Liceum Mistrzostwa Sportowego – na 32 osoby, 26 zdało maturę, a 6 osób ma poprawki.

 

Zespół Szkół Nr 1 – matury przystąpiło 77 osób. Egzamin zdało 58 osób, 13 ma poprawki, a 6 nie zdało.

 

Zespół Szkół Nr 2 – 39 zdających, zaliczyło 26 osób. 11 ma poprawkę, a dwie nie zdały.

 

Zespół Szkół Nr 3, na 125 osób, 115 zdało egzaminy. 9 ma poprawkę, a jedna nie zdała.

 

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego– maturę zdawało 20 osób. Zaliczyło 12 osób, 7 ma poprawki, a jedna nie zdała.

 

 

 

Jak wstępnie policzyliśmy, zdawalność w liceach prowadzonych przez powiat wyniosła 94,95 procent, a w technikach 80 procent. Ogólnie daje to 89,39 procent, czyli o kilka punktów lepiej niż średnia w kraju i województwie – powiedział Mariusz Łata, Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Ostrowcu.