Nasza delegacja na dożynkach wojewódzkich

Wieniec dożynkowy wykonany przez Renatę Marzec z Bałtowa reprezentował Powiat Ostrowiecki na świętokrzyskich dożynkach wojewódzkich w Masłowie.

Nasz wieniec był najbardziej okazałym wieńcem spośród innych wieńców powiatowych i budził uzasadniony podziw wielu uczestników dożynek, zarówno wśród zwykłych odwiedzających, jak również członków zespołów ludowych i kół gospodyń wiejskich. Doceniali oni formę wieńca, a także kunszt wykonania, estetykę i zamysł artystyczny. Z tego względu, prawie przez cały czas jego ekspozycji ustawiały się grupy chętnych do zrobienia sobie z nim fotografii. Niestety, komisja konkursowa nie podzieliła zachwytu uczestników dożynek i przyznała naszemu wieńcowi powiatowemu tylko wyróżnienie. Pierwsze miejsce zajął wieniec z powiatu sandomierskiego i to on będzie reprezentował województwo na dożynkach krajowych w Spale.

                        

Powiat ostrowiecki na dożynkach w Masłowie reprezentowany był przez: Huberta Żądło, członka Zarządu Powiatu, Grzegorza Kazimierskiego, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Ostrowieckiego oraz Waldemara Kacugę, Naczelnika Wydziału Rolnictwa i Środowiska Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Ośpiewanie wieńca wykonał zespół „Kunowianie”, który tego samego dnia występował jeszcze podczas Dożynek Gminnych w Kunowie.

Niezwykle miłym akcentem było również zajęcie drugiego miejsca w konkursie „Piękna i bezpieczna zagroda – przyjazna środowisku” przez Wiolettę i Grzegorza Strawczyńskich ze Śnieżkowic, z gminy Waśniów. Gospodarstwo to zajęło wcześniej pierwsze miejsce w powiatowym etapie konkursu.