Nasz człowiek w „Konkursie Wiedzy o Górach Polski”

Uczeń klasy II b Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Wł. Broniewskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim Piotr  Pocheć zdobył IV miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Górach Polski, który odbył się 25 marca w Krakowie. W finale uczestniczyło dwudziestu czterech uczniów, zwycięzców eliminacji okręgowych z Krakowa, Tarnowa, Łodzi, Sandomierza, Chrzanowa, Kóz i Ostrowca.

Konkurs składał się z części pisemnej, w której Piotr uzyskał 42 punkty oraz ustnej sprawdzającej znajomość mapy, Tatr, Podtatrza i zasad zachowania w górach. Ogólny wynik 94 punktów dał wysokie czwarte miejsce. Jak zawsze pozostaje niedosyt, ale biorąc pod uwagę, iż był to pierwszy start ucznia “Bronka” w konkursie należy traktować ten rezultat jako sukces. Laureaci otrzymali cenne nagrody w postaci sprzętu turystycznego oraz publikacji o tematyce tatrzańskiej.

Konkurs przeprowadzony przez członków Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego wspólnie z Tatrzańskim Parkiem Narodowym to wspaniała forma propagowania piękna polskich gór, okazja do wymiany doświadczeń  i spotkania z ludźmi , których sensem życia są góry. Pomoc w przygotowaniu oraz opiekę podczas konkursu sprawował Szymon Pająk.