Najlepszy w Polsce z angielskiego jest Krzysztof Łapan z „Chreptowicza”

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego JERSZ English ACE przyniósł kolejne zwycięstwa dla uczniów LO nr II im. J. Chreptowicza. W kategorii klas drugich KRZYSZTOF ŁAPAN z klasy II b zajął pierwsze miejsce w województwie świętokrzyskim i PIERWSZE MIEJSCE W POLSCE!!!

W kategorii klas pierwszych Weronika Wodyńska z klasy I B zajęła trzecie miejsce w województwie świętokrzyskim i  trzydzieste trzecie miejsce w Polsce. W kategorii klas trzecich Małgorzata Gierczak z klasy III D zajęła drugie miejsce w województwie świętokrzyskim i  trzydzieste trzecie miejsce w Polsce.

Krzysztof Łapan to kilkukrotny laureat różnych konkursów z języka angielskiego. W ubiegłorocznym Ogólnopolskim Konkursie  FOX  też zdobył I miejsce w Polsce, pokonując kilka tysięcy rywali z całego kraju. Świetnie poradził sobie również podczas niezwykle trudnych eliminacji Olimpiady Języka Angielskieg , kwalifikując się do etapu ustnego. Pierwsze miejsce  w Polsce zdobył także w tegorocznym ogólnopolskim konkursie „The Faces of America”, w którym to wraz z kolegami z klasy (Adrianem Boreckim i Kamilem Stępniem) wykazał się znakomitą znajomością języka angielskiego, talentem literackim, umiejętnością logicznego myślenia oraz ogromną wiedzą na temat kultury Stanów Zjednoczonych. Uczniowie „Chreptusa” (jako zespół ) pokonali kilkadziesiąt  drużyn  z całej Polski.

Tych wszystkich sukcesów nie byłoby, gdyby Krzysztof Łapan nie opanował rewelacyjnie gramatyki i leksyki języka angielskiego oraz nie znał doskonale  kultury i  literatury krajów anglojęzycznych. Drugoklasista z „ Chreptowicza”, Krzysztof Łapan, jest najlepszy z najlepszych w Polsce. Warto podkreślić nie tylko zdolności językowe Krzyśka, ale jego wszechstronność i ciekawość wiedzy z różnych dziedzin życia. Krzysiek bez problemu porozumiewa się też po niemiecku i francusku, czyta literaturę obcą w oryginale, osiąga imponujące wyniki w uczeniu się wszystkich przedmiotów realizowanych w klasie o profilu matematyczno-fizyczno-informatycznym (w bieżącym roku  szkolnym osiągnął średnią ocen 6,0 !). Poza tym Krzysiek interesuje się astronomią i historią, jest kibicem siatkówki,  superkolegą  o dużym poczuciu humoru i bardzo lubianym przez nauczycieli uczniem – uczniem sympatycznym, o wysokiej kulturze osobistej oraz szerokich horyzontach myślowych – na miarę człowieka XXI wieku. Nie dziwi więc fakt, że już w ubiegłym roku otrzymał stypendium Rady Ministrów.

IMG_3339