NAGRODY DLA NAJLEPSZYCH CZYTELNIKÓW

Już po raz piąty Bursa Szkolna była organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego, który odbywa się  pod hasłem „Lubię Czytać”. Konkurs corocznie jest kierowany do młodzieży szkół ponadpodstawowych powiatu ostrowieckiego i cieszy się dużym zainteresowaniem. W każdej jego edycji uczestniczy kilkadziesiąt osób.

W tym roku był przeprowadzony w formie on -line.  Wydarzenie objęła patronatem Starosta Ostrowiecki Marzena Dębniak. Tegorocznym tematem konkursu była książka Arkadiusza Niemirskiego „Dziennik grzesznika”. Jest to współczesna opowieść mocno spleciona z mroczną historią II Wojny Światowej.

Zadaniem uczestników było udzielenie odpowiedzi na pytania sprawdzające stopień znajomości powieści. Zwieńczeniem konkursu było rozdanie nagród laureatom.

W spotkaniu, które otworzyła dyrektor Bursy Szkolnej, Katarzyna Jedlikowska, uczestniczyli: Agnieszka Rogalińska, Członek Zarządu Powiatu Ostrowieckiego, Antoni Maciejko, zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych oraz wychowawcy Bursy: Marzena Baska, Joanna Pietras i Małgorzata Walczyk, a także nauczyciele, opiekunowie laureatów: Magdalena Rafalska z CKZiU i Lucyna Książek z III LO.

Niewątpliwie bohaterami spotkania byli laureaci:

I miejsce zajęła Angelika Bednarska z III Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego,

II miejsce – Julianna Mrozowicz również z III Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego,

oraz III miejsce – Julia Olech i Kacper Miłek  z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Laureaci z rąk gości odebrali atrakcyjne nagrody, których fundatorami byli: Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim, Dział Jakości Zakładu Wyrobów Celsa Huta Ostrowiec oraz Stowarzyszenie na Rzecz Młodzieży Bursy Szkolnej.

Na zakończenie spotkania, organizatorzy przygotowali miłą niespodzianką jaką było odczytanie  listu autora powieści skierowanego do uczestników konkursu.