Na Krzemionkach o współpracy

Wicestarosta Andrzej Jabłoński wziął udział w seminarium, które odbyło się w muzeum na Krzemionkach. Było one poświęcone zagadnieniom dotyczącym tworzenia parków kulturowych. W związku z wpisaniem Krzemionek na Listę UNESCO niezbędne jest utworzenie takiego parku obejmującego neolityczne kopalnie krzemienia znajdujących się w granicach trzech gmin: Bodzechów, Ćmielów i Ożarów.

  • Dzisiejsze seminarium ma zaznajomić przedstawicieli gmin z tematem tworzenia parków kulturowych. Jest to dla nas szczególnie istotne, gdyż utworzenie takiego parku chroniącego zabytki neolityczne jest warunkiem koniecznym do utrzymania certyfikatu UNESCO. Cieszę się, że włodarze pozytywnie odpowiedzieli na nasze zaproszenie i biorą aktywny udział w tych działaniach- powiedział wicestarosta Andrzej Jabłoński.

Spotkanie odbyło się w merytorycznej atmosferze, a samorządowcy chętnie dyskutowali i zadawali pytania zaproszonym na spotkanie ekspertom. Już wiadomo, że powstanie zespół, który będzie koordynował działania i podpowiadał samorządowcom jakie kroki należy w konkretnych sprawach podjąć.