„Moje odczucia -Twoje zrozumienie” – Światowy Miesiąc Świadomości Autyzmu

Pod takim hasłem już po raz czwarty odbył się Przystanek A, dedykowany rodzicom, nauczycielom i terapeutom dzieci w spektrum autyzmu,  w ramach obchodów Światowego Miesiąca Świadomości  Autyzmu, zorganizowany przez Gabinet i Pracownię Psychologiczną Magdaleny Majewskiej wraz z Fundacją „Wyspa Pomocy”  i w partnerstwie z Agencją Rozwoju Lokalnego. Akcja organizowana jest cyklicznie od kwietnia 2018 roku.

W ramach tegorocznego Przystanku A w Centrum Aktywności Obywatelskiej odbyły się kameralne warsztaty z udziałem dzieci oraz ich rodziców przeprowadzone w dwóch odsłonach. Pierwsze dla dzieci, drugie zaś przez dzieci dla dorosłych połączone wspólnym przesłaniem: „moje odczucia -twoje zrozumienie”.  Wśród gości uczestniczących w warsztatach i wspierających akcję byli: Prezydent Jarosław Górczyński , a ze strony Powiatu Ostrowieckiego, Członek Zarządu Powiatu,  Agnieszka Rogalińska, która od początku wspiera tę akcję.

Warsztaty poprowadzili: Zosia Majewska i Bartek Gębura, którzy przygotowali dla uczestników niełatwe zadania, dzięki którym mogli się przekonać, co czują osoby z autyzmem i jakie trudności towarzyszą im przy wykonywaniu najprostszych czynności. Jedną z wielu konkurencji, z którą zmagali się uczestnicy było kolorowanie kredkami  puzzli w rękawicy bokserskiej na czas.

Wspólne warsztaty przyniosły wiele radości zarówno zaproszonym gościom, jak i pozostałym uczestnikom. Dzieci za wykonanie zadań uhonorowały gości odznaczeniami i pamiątkowymi dyplomami